Sözcü Plus Giriş

Tanem Sivar’ın acı günü: Django ve Pamuk’u zehirlediler

Ünlü sunucu Tanem Sivar ve oyuncu eşi Edhem Dirvana'nın Django ve Pamuk adlı köpekleri, Marmaris'te kimliği bilinmeyen bir şahıs tarafından zehirlendi. Acı haberi Instagram hesabından paylaşan Tanem Sivar, "Canımız gerçekten çok yanıyor, içimiz acıyor" ifadesini kullandı.

null
Güncellenme: 21:45, 09/11/2017
Tanem Sivar’ın acı günü: Django ve Pamuk’u zehirlediler

Üç ay kadar önce Süleyman adında bir oğulları olan Tanem Sivar ve Edhem Dirvana çiftinin mutluluğu, Django ve Pamuk adındaki köpeklerinin zehirlenmesiyle kabusa döndü. Yaşadıkları üzüntüyü Instagram hesabından gündeme getiren Sivar, şu ifadeleri kullandı: “Hiçbir zaman kişisel sıkıntılarımı, üzüntülerimi buradan sizlerle paylaşmadım ama Salı sabahına tarifsiz bir acı ile uyandık. Biliyoruz ki bize yaşatılan bu acının benzeri ülkemizin her köşesinde sıkça yaşatılıyor. Maalesef her geçen gün gerekli cezalarla hak yerini bulmadıkça bu acılar normalleştirilmeye çalışılıyor. Canımızı derinden acıtan katilin ve onun gibilerin hak ettiği cezaları bulması amacıyla, sizinle üzüntümüzü paylaşmaya karar verdik. Canımız gerçekten çok yanıyor içimiz acıyor.”
tanem2“DJANGO VE PAMUK VAHŞİ BİR KATLİAMA UĞRADI”

“Hikayenin başına dönecek olursak; ben Edhem'den önce o zaman minicik bir yavru olan ve kucağından hiç indirmediği Django’ya aşık olmuştum. Eşim Edhem ile Django’nun tarifi imkânsız bir bağı vardı, ona sonsuz sevgi verdi, gözünden sakındı. Django adeta onun ilk oğluydu. Dört yıldır evimizin neşesi, canımızın içi, her çocuğun sevgilisi, her tanıyanın aşık olduğu ve hayattan tek beklentisi sevgi olan özel bir ruhtu Django. Tüm hamileliğim boyunca beni bir saniye yalnız bırakmadı, her gün benimle yüzdü, yürüdü, uyudu. Django koruyucu melekti. Zaten dünyaya sadece sevgi vermeye çalışan bir melek olarak doğmuştu. Oğlumuz Süleyman doğduğundan beri 2,5 aydır her gün istisnasız kapısında yattı. Ya Pamuk…. Canım Pamuk. Ailemizin ağır başlı, sakin, yorgun Pamuk’u… Rahmetli kayınpederim Süleyman Bey’in bize yadigârı, yaş almış ama mağrur Pamuk…Salı sabahı ikisi de kimin yaptığını bildiğimiz vahşi bir katliama uğradı. Bu insan diyemeyeceğim yaratığın, bize, Djanyo'ya, Pamuk'a bunu yapmaya ne hakkı vardı?”
tanem3

“TÜM HAYVAN DOSTLARIMIZIN HAKKI İÇİN SÖZ VERİYORUZ”

“Sadece “o” katilin değil, sokaklarda ve aramızda yaşayan sayısız katilin yaptıklarının da artık bir cezası olmalı. Türkiye’nin en güzel noktalarından birinde, doğanın icinde yaşayan bir insanın içinde bile bu canilik nasıl olur? Yaptığı katliamın karşılığının komik bir para cezası olduğunu bilmek, elbette ona ve onun gibilere bu cesaret veriyor. Aile olarak biz hayatımızı hep hayvanlarla güzelleştirdik. Her zaman her yerde hayvan hakları için savunucu olduk ve bugün son nefesimize kadar bu adam başta olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın hakkı için mücadele edeceğimize söz veriyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:21:34,