Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tekvandonun kraliçesi
Tekvandonun kraliçesi
Sampiyon oldu Avrupa biletini kaptı
Yaşam 14 Nisan 2016 - 06:23

İzmir'in tekvandodaki yükselen yıldızı Simge Erensayın, bir büyük başarıya daha imza attı. Madalyalı sporcu Simge, kazandığı son şampiyonlukla birlikte Avrupa Ümitler Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.

 İzmir Büyükşehir Belediyespor'un altyapısından yetişen Simge Erensayın genç bayanlar kategorisinde pek çok madalyanın sahibi. Eğitmenleri, genç sporcunun giderek yükselen bir form grafiği çizdiğini belirtiyor.

68 KİLODA ŞAMPİYON

İZMİR Büyükşehir Belediyespor'un başarılı tekvandocusu Simge Erensayın, 7-10 Nisan tarihlerinde Almanya'da düzenlenen WTF Başkanlık Kupası'nda şampiyon olarak Avrupa Ümitler Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. 60 ülkeden 1600 sporcunun mücadele ettiği turnuvada 68 kiloda yarışan Simge Erensayın, rakiplerini yenerek altın madalyayı boynuna taktı.

HEDEFİ OLİMPİYATLAR

AVRUPA Gençler Şampiyonası'nda üçüncülük, Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda birincilik, Hollanda Açık Tekvando Şampiyonası'nda birincilik de elde etmiş olan Simge, asıl hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları olduğunu söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekvando Kol Başkanı Kıvanç Dinçsalman, Simge'nin 2020 Olimpiyatları'nda kürsüye çıkacağına inandığını dile getirdi. DHA