Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘TEMASTA olalım!’
‘TEMASTA olalım!’
TEMA Vakfı organik ve iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşması için mesafeleri ortadan kaldırarak üreticileri, tüketicileri ve tüm paydaşları TEMA Sürdürülebilir Tarım Ağı’nda (TEMASTA) buluşturuyor.
Yaşam 25 Nisan 2017 - 14:22

TEMA Vakfı, sürdürülebilir tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak ve bu konuda farkındalık sağlamak amacıyla “TEMA Sürdürülebilir Tarım Ağı”nı (TEMASTA) hayata geçirdi. Bilgi alışverişi yapma olanağı tanıyan internet tabanlı platform ve bilgilendirici web sitesinden oluşan TEMASTA’yla ilgili bilgi veren TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “TEMASTA ile üreticileri, tüketicileri ve tüm ilgi gruplarını bir araya getirmeyi, sürdürülebilir tarım uygulamalarını geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Bu sebeple herkesi TEMASTA'ya üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

tarimtemaİHTİYACA GÖRE ŞEKİLLENDİ

TEMASTA’yı oluştururken tüm paydaşlarla toplantı yaptıklarını ve görüş alışverişinde bulunduklarını anlatan Ataç, şöyle konuştu: “TEMASTA'yı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kurguladık. Proje, üreticiler için destekler, mevzuat, hava raporları, dünyada uygulanan yeni yöntemler ve kullanıcıların iletişim bilgileri gibi sosyal ağ kurmaya yönelik içerikleri merkeze alıyor. Ayrıca tarimtema.org web sitesiyle üreticilere sürdürülebilir tarıma geçiş konusunda bilgiler veriyor.”

Platforma “temasta.tarimtema.org”, web sitesine ise “www.tarimtema.org” adreslerinden erişilebiliyor.