Sözcü Plus Giriş

Temizlik işçisi 2 milyon lira buldu, elini sürmedi

İstanbul'da çalışan temizlik işleri görevlisi Ahmet Şahin, yolda bulduğu 270 bin dolarlık (2 milyon 86 bin 51 lira) çeki polise teslim etti. Şahin, "Kendimi o kişinin yerine koydum. Ağlayanın malından gülene hayır gelmez dedim ve çeki teslim ettim" dedi.

Güncellenme: 11:44, 18/12/2020
Temizlik işçisi 2 milyon lira buldu, elini sürmedi

Beşiktaş ilçesinde temizlik görevlisi olarak çalışan 33 yaşındaki işçi Ahmet Şahin, geçen gün öğle saatlerinde Aytar Caddesi’ni süpürürken yerde bir çek fark etti. Süpürgesine takılan çeki eline aldığında şaşkına dönen Şahin, soluğu belediyede aldı.

Belediye ekiplerinin yönlendirmesiyle 270 bin dolarlık çeki Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti.

“İNSANLARIN HAKKI YENMEZ”

Ahmet Şahin, “Çalışırken elime bir çek geçti. Ben de bu çeki Beşiktaş Belediyesi’ne teslim ettim. O gün sabah her zamanki gibi işime başlamıştım. Öğleden sonra 14.30 sıralarında evime gitmek için çıktım. O sırada yol kenarını da süpürüyordum ve çek süpürgeme takıldı. Çeki görünce aldım ve bugün sahibine teslim ettim. Zaten üzerini okudum 270 bin dolar olduğunu görünce şaşırdım. Kendimi o kişinin yerine koydum. O para günümüzde 2 milyonun üzerinde bir paraya denk geliyor. İnsanların hakkı yenmez ben de götürdüm teslim ettim. ‘Buyurun ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez’ dedim ve çekini verdim” diye konuştu.

İş insanı olduğu öğrenilen çek sahibi ise Şahin’e teşekkür etti. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:11:32,