Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tombi’yi sınıfa döndüren müdür bahçede de kedi besliyor
Tombi’yi sınıfa döndüren müdür bahçede de kedi besliyor
İzmir'de Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinin sınıfta beslediği 'Tombi' adlı kedinin bir velinin şikayeti üzerine okuldan uzaklaştırıldığını duyunca, çocukların daha fazla üzülmemesi için hayvanın sınıfa girmesine izin veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, müdürlüğün bahçesinde aylardan beri kedi besliyor.
Yaşam 24 Şubat 2018 - 13:02

Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri, ‘Tombi’ adlı kediyi sınıfta beslemeleriyle gündeme geldi.

t6Bir velinin şikayetiyle, bazı çocukların alerjisi olabileceği endişesiyle sınıftan uzaklaştırılan Tombi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin talimatıyla yeniden sınıfa, derse ve sıraların üzerine döndü.

t4Hayvan sevgisini bu uygulamasıyla ortaya koyan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, müdürlüğün bahçesinde de aylardır kedi besliyor.

t1İçinde yastıklar olan dört kedi yuvası, soğukta hayvanlar için sıcak bir barınak olurken, mamalarla da sağlıklı beslenmeleri sağlanıyor.

t3
Yahşi, merhameti çocuklara hayvan sevgisiyle de anlattıklarını belirterek, “Her insanın içinde hayvan sevgisi mutlaka olmalı. Çocuk gelişimi için de çok önemli. Hayvan sevgisi, duygusal erişkinlikte olduğu kadar, onların topluma uyum sağlayan sosyal bir varlık olarak yetişmesinde önemli bir kriter. Bu olumlu etkiyi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

DHA