Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Torunlarıyla birlikte Anıtkabir’e gittiler
Torunlarıyla birlikte Anıtkabir’e gittiler
İstanbul Tıp Fakültesi 1975 Mezunları torunlarıyla dün Anıtkabir’i ziyaret etti. 11 torunun da bulunduğu toplam 46 kişilik grup, Atatürk’ün mozolesine kırmızı güller bıraktılar.
Yaşam 13 Mayıs 2019 - 12:14

Dedeler ve torunlar daha sonra müzeyi gezdiler. Dedeler, üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan kırmızı kravat, büyükanneler fular takarken torunlar da Atatürk fotoğraflı tişörtler giydiler. Mozoleye çelenk bırakan 5 yaşındaki Peri, İzmir Marşı'nı okurken, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa” sözlerini dedeler ve büyükanneler hep birlikte söyledi.

Anıtkabir ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Anne ve babalar, çok meşgul oldukları için çocuklarına böyle bir zaman ayıramıyorlar. Bence bu görev artık dedelere büyükannelere düşüyor. Biz 1975 İstanbul Tıp Fakültesi mezunları olarak torunlarımızı aldık buraya getirdik. Bu bir örnek olsun, bundan sonra bütün dedeler büyükanneler ilk 5 yaş içerisinde mutlaka torunlarını alıp Ata'ya getirsinler” dedi.