Sözcü Plus Giriş

Tüp bebek öncesi beslenme nasıl olmalıdır? Başarıyı arttıran 4 beslenme önerisi…

Tüp bebek tedavisi dönemin anne adaylarının beslenmelerine normal zamanlardan daha azla titiz ve dikkatli davranmaları gerekir. Vücut sağlının korunması sorunsuz ve sağlıklı bir fetüsü desteklemek amacıyla hamile kalmaya çalışırken beslenme listesi sağlıklı sperm ve yumurta hücrelerinin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. İşte bazı önerilerle tüp bebek öncesi beslenme önerileri...

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:08, 08/09/2019
Tüp bebek öncesi beslenme nasıl olmalıdır? Başarıyı arttıran 4 beslenme önerisi…

Tüp bebek öncesinde tedaviye destek için beslemen tarzında değişikliğe gitmek gerekebiliyor. Bu dönem düzenli beslenme, aktif yaşam ve egzersizler daha ve konforlu bir dönem geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Peki tüp bebek tedvaisine başlayacak anne adaylarının beslenmesi nasıl olmalıdır?

TÜP BEBEK ÖNCESİ BESLENME ÖNERİLERİ

SAĞLIKLI BESLENME DÜZENİ OLUŞTURUN

Günlük olarak alması gereken vitamin ve minerallerden vücudu mahrum bırakmamalı. Sağlıklı ve doğal ürünleri sofranızdan eksik etmemelisiniz. Beslenme listenizden et, balık, kuru baklagiller, süt ve süt ürünlerini düzenli alarak vücut için gerekli protein ve enerjiyi almasını sağlayabilirsiniz.

KAFEİNDEN UZAK DURUN

Günlük kafein miktarınız fazla ise bunu minimuma indirebilirsiniz. Kahve, çay, çikolata gibi kafeini yüksek ürünler bu dönem tedavinin aksamasına neden olabilir. Günlük çay ve kahve alımı 3 fincanı geçmemelidir.

HAZIR GIDALARI HAYATINIZDAN ÇIKARIN

Marketlerdeki hazır gıdalar ve fast food ürünleri hayatınızdan çıkarmak çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bu gıdaların besin değeri çok az olmakla birlikte aşırı kilo almanıza neden olabilmektedir.

VİTAMİN ALIMINIZA DİKKAT EDİN

Vitaminler vücudumuzun sağlıklı bir şeklide ilerlemesi adına hayati önem taşımaktadır. Eksikleri veya fazlalıkları durumunda bir takım sağlık sorunları yaşanabilir. D vitamini alımınıza özen gösterin. Hamile olmak istediğiniz zaman içerisinde bol bol güneşten yararlanarak d vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. C vitamini ve A vitamini besinler tüketebilirsiniz. Bol yeşil yapraklı yiyecekler, meyveler harika birer seçim olabilir.

İlginizi ÇekebilirTüp bebekte başarı oranı nasıl arttırılır?Tüp bebekte başarı oranı nasıl arttırılır?