Turistik Doğu Ekspresi’ne Sivas’ta halaylı karşılama

Turistik Doğu Ekspresi, güzergahı üzerinde bulunan Sivas'ta halaylarla karşılandı.

Turistik Doğu Ekspresi’ne Sivas’ta halaylı karşılama

Pandemi nedeniyle verilen yaklaşık 2 yıllık aranın ardından seferlerine tekrar başlanan Turistik Doğu Ekspresi, Erzincan güzergahından Sivas Tren Garı’na giriş yaptı. Saat 19.00 sıralarında gara gelen tren, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle karşılandı.

Trenden inen yolculara Sivas halayı eşliğinde karanfil ve şehri tanıtan dergiler hediye edildi. Yolcuları karşılamaya Sivas Belediye Başkanvekili Turan Topgül, Sivas Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ile bazı protokol üyeleri katıldı. Trenden inen yolcular, duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“ÇOK GÜZEL DENEYİMDİ”

Turistik geziye Ankara’dan eşiyle birlikte katılan Burcu Akkan (31), “Sivas’a ilk kez geliyoruz. Öncelikle söylemeliyim ki çok güzel bir deneyim. Herkesin ömründe en az bir kere bu deneyimi tatmasını isterim. Her şey çok güzeldi. İnsanlar, trendeki personel çok ilgiliydi. Yolcuları böyle büyük bir motivasyonla karşılamış oluyorsunuz. Bu durum insanlara vermiş olduğunuz değeri de gösteriyor. İlk defa gelen biri için çok güzel deneyimdi” dedi.

“GÜZEL BİR GÖSTERİ YAPTILAR”

Yolculardan Tuğçe Arslan (35) ise “İlk başta yer bulamadığımız için uçakla Kars’a geldik. 1 günümüzü Karsta geçirdik. Şimdi trenle Ankara’ya gidiyoruz. Sivas’ta halk oyunu ekibi karşıladı. Güzel bir gösteri yaptılar. Şimdi de Sivas’ı gezeceğiz” diye konuştu.

Tren 2 saat Sivas’ta bekledikten sonra Ankara’ya hareket edecek. DHA

Turistik Doğu Ekspresi, Kars'tan Ankara'ya uğurlandı İlginizi Çekebilir Turistik Doğu Ekspresi, Kars'tan Ankara'ya uğurlandı
Loading...