Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Turistlerin gözdesi ‘korsan tekneler’in yapım aşaması
Turistlerin gözdesi ‘korsan tekneler’in yapım aşaması
Bodrum'da turizmi canlandıran korsan teknelerin maliyeti yaklaşık 3 milyonu buluyor.
Burcu ÖZEN
Yaşam 29 Nisan 2016 - 11:09
Bodrum’un tur teknelerini bilmeyen yoktur; güzel koylar gezilir, dj eşliğinde çalan müziklerle eğlencenin doruğuna çıkılır. Şimdi bu teknelere ‘korsan’ konsepti eklendi ve turistlerin ilgisini de çekti. Havaların ısınmasıyla da Bodrum hareketlenmeye başladı.

tekne2tekne3

Dışındaki kuru kafa maketleriyle, korsan konsepti ile süslenmiş bu tur teknelerden Bodrum’da 5 tane var. Bugün ‘korsan tekneleri’nin turistlerin ilgisini çektiği haberleri gündemde yer aldı. Peki bu tekneler nerede üretiliyor, yapımında kaç kişi çalışıyor?

tekne5

 
Bodrumdaki 5 tekneden 3’ünün sahibi olan Angel Yatcılık’ın sahibi Enver Kantarmış, ‘korkan konseptli tekneler’in yapım süreci hakkında bilgi verdi.

tekne4

 
150 kişi kapasitesi olan bu tekneleri kendileri dizayn ediyor. Antalya Manavgat’ta da bulunan korsan teknesinin ilki 2010 yılında Bodrum’da hizmete girmiş. 8-15 kişilik bir ekip tarafından dizayn edilen teknenin yapımı 1 yıl kadar sürüyor; hatta sadece korsan maketinin yapımını 6 ay… Ve bu konseptin onlara mal oluşu ise; 1,5-3 milyon arası değişiyor.