Turizmcilerden ilginç öneri: “Ucuz alternatiflerle lüks saat hırsızlığını durdurun”

İtalya'daki turizmciler, ülkelerinde gerçekleşen hırsızlıklara karşı ilginç önlemler sundu. 

Turizmcilerden ilginç öneri: “Ucuz alternatiflerle lüks saat hırsızlığını durdurun”

Times’ın haberine göre, Napoli, İtalya’daki bir tur operatörleri derneği, Fransız aktör Daniel Auteuil’in pahalı bir saatinin çalınmasının ardından belediye meclisinin turistlere takmaları için ucuz plastik saatler vermesini önerdi.

72 yaşındaki Auteuil, geçen hafta 39.000 €’luk Patek Philippe marka bir saati çaldırdı. İki adam, aktör, kolunu açık bir pencereye dayadığı sırada onu kaptı.

Daniel Auteuil…

Şehrin belediye başkanı Gaetano Manfredi özür diledi ve Auteuil’e kısmi tazminat olarak 100 Euro’luk Swatch marka bir saat verdi.

Tur operatörleri derneği başkanı Cesare Foà da, otellerin konuklarına ucuz bir plastik saat vermeleri ve müşterileri pahalı saatleri otel kasasına koymaya teşvik etmesi gerektiğini söyledi.

Benzer bir politika, 2006 yılında bir işveren derneği tarafından sağlanan ve Campania bölgesinin bir sembolünü taşıyan saatlerin bitmesiyle durduruldu. Foà, saatlerin, bölgenin kendine özgü anıtlarının tasvirleriyle daha çekici hale getirilebileceğini söyledi.

Pet shop'ta çiftleştirme bahanesiyle köpekleri çalındı İlginizi Çekebilir Pet shop'ta çiftleştirme bahanesiyle köpekleri çalındı Görüşmeler sürüyor... Johnny Depp Karayip Korsanları'na geri dönebilir İlginizi Çekebilir Görüşmeler sürüyor... Johnny Depp Karayip Korsanları'na geri dönebilir İş insanı Dimitris Daskalopoulos 350 modern eseri bağışlıyor İlginizi Çekebilir İş insanı Dimitris Daskalopoulos 350 modern eseri bağışlıyor
Loading...