Türk damada Endonezya usulü düğün

Çanakkaleli Gayrimenkul Uzmanı Bahri Deniz Aykutlu, Endonezyalı Titi Nur İndah ile 15 bin kilometre uzaklıktaki Endonezya’da, Endonezya geleneklerine göre dünya evine girdi. Düğünde özel bir makyaj yapılan Çanakkaleli damat Aykutlu’ya geleneksel kıyafetler giydirildi, damatla gelin birbirine gül dalları attı ve Endonezyalı gelin Titi, geleneksel kıyafetleriyle damadın ayağını yıkadı.

Çanakkeleli Bahri Deniz Aykutlu ile Endonezyalı Titi Nur İndah geçtiğimiz Mart ayında arkadaşları vasıtası ile İnternet üzerinden tanıştı. Arkadaşlıklarını zamanla ilerleten ikili buluşmaya karar verdi. İstanbul'da özel bir otelde personel müdürü olarak çalışan Titi, Çanakkale'ye gelerek Bahri'nin ailesi ile tanıştı. Mutlu çift çok geçmeden hayatlarını birleştirme kararı alarak burada nişanlandı.

DÜĞÜN ENDONEZYA'DA

Arkadaşlıkları aşka dönüşen ikili, geçtiğimiz hafta Endonezya'nın Cilacap şehrinde Endonezya geleneklerine göre evlendi. Düğünde geleneksel Endonezya elbisesi giyen Aykutlu'ya bir de özel makyaj yapıldı. Yerel kıyafetlerin kullanıldığı törenlerde damatla gelin birbirine gül dalları attı. Daha sonrada Endonezyalı gelin Titi, geleneksel kıyafetini giyerek, ömür boyu hizmetin sembolü olan Aykutlu'nun ayağını yıkadı.

enonezya2“KENDİNİZİ KRAL GİBİ HİSSEDİYORSUNUZ”

2 gün 2 gece süren düğünde yaşadıklarını anlatan Bahri Deniz Aykutlu, yöre halkının çok güzel geleneklerinin olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Çok ilgililer ve bir o kadarda eğlenceliler. Kendinizi kral gibi hissediyorsunuz. Bütün gözler üzerinizde oluyor. Ne isterseniz hemen yapılıyor. Düğüne gelen herkes para vermek zorunda. Kocaman bir kutu konuluyor. İnsanlar sabah beşten gece üçe kadar yemek yiyip eğleniyor. Düğü bitiminde paralar sayılıyor, kim ne kadar vermişse onların düğünlerinde de o kadar para götürmek, yardım etmek zorundasın. Her şey imece usulü ile yapılıyor. Burada ki düğünüme 1500-2000 kişi katılırken, Çanakkale'de nikahıma çok kişi davet etmeme rağmen 30-40 kişi geldi.”

Endonezya'da düğünleri gerçekleştirilen çiftin Haziran ayında da Çanakkale'de düğünleri yapılacak.

Loading...