Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk inşaatçısının yeni hedefi
Türk inşaatçısının yeni hedefi
Suudi Arabistan’da hayata geçecek büyük çaplı inşaat projelerinde kendine yer arayan uluslararası firmaların buluşma merkezi olan BIG 5 Show Saudi, kapılarını 05-08 Mart 2018 tarihleri arasında 8. kez açmaya hazırlanıyor.
Yaşam 27 Şubat 2018 - 12:37

Türkiye'de yurt dışı fuarcılık yapan Expotim Ladin Grubu, 05 – 08 Mart 2018 tarihlerinde Cidde'de düzenlenecek olan BIG 5’e hazırlanıyor. Uluslararası alanda yapı ve yapı malzemeleri sektörünü sekizinci kez bir araya getirecek olan fuarın 2025 yılında 96.5 milyar dolarlık hacme ulaşacağı tahmin ediliyor. Suudi yapı sektörüne yönelik olarak, ülkenin 2030 mega projeler konsepti dahilinde hazırlanan büyük çaplı yapı çalışmaları için önemli bir hazırlık aşaması olacağı ve bölge sektörünün yaşadığı teknik ve inovatif zorlukları aşmak adına yeni teknolojilerin, makinelerin, araç ve malzemelerin tanıtıldığı bir organizasyon olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Bütçe haberlerinin de olumlu olarak yansıdığı fuara Türkiye'den de çok sayıda inşaat ve yan sanayi firması katılacak. Birçok yenilikçi teknolojinin ilk kez görücüye çıkacağı, BIG 5’te seminer ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerde olacağı söyleniyor.

Fuarın Türkiye temsilciliğini üstlenen Expotim Ladin Grubu’nun İcra Kurulu Üyesi Çağatay Şahin “BIG 5 Heavy Fuarı Orta Doğu yapı sektöründe düzenlenen en geniş katılımlı fuarlardan biri. Bizim yapmak istediğimiz şey Körfez ve Orta Doğu bölgesinin yapı sektöründe yaşanan ivmeyi olabildiğince Türkiye'ye çevirmek. Bunu da BIG 5 Show Saudi gibi etkinliklerde Türk ihracatçı firmaların yer almalarını sağlayarak yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

Son güncelleme: 15:04 - 27.02.2018