Türkücü Aydın Aydın karpuz kabuğundan maske yapıp ‘Evde Kal’ mesajı verdi

Sanatçı Aydın Aydın, corona virüsü salgını nedeniyle evde kalan çocukları güldürmek için karpuz kabuğundan siperlik maske yapıp 'Evde Kal' mesajı verdi.

Türkücü Aydın Aydın karpuz kabuğundan maske yapıp ‘Evde Kal’ mesajı verdi

Çevre, doğa katliamları, trafik kazaları, kadına yönelik şiddet, çağın hastalığı olarak bilinen obeziteye dikkat çekmek için klip yapan Türk Halk Müziği sanatçısı Aydın Aydın, dünyada on binlerce cana mal olan corona virüsüne karşı da harekete geçti. Hakkari’nin karlı dağlarında 3 dilde ‘Corona var öpme’ şarkısı besteleyen sanatçı Aydın, bu kez de sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için “Ye ye ye reçetesiz ilaç bunlar hepsini ye” şarkısı yaptı.

Her türlü sebze ve meyveyi etrafına toplayan sanatçı Aydın Aydın, marul ve roka gibi ürünleri de vücuduna sararak bestelediği türküyü söyledi. Karpuzdan siperlik yaparken ve diğer sebzelerle de kamufle olan Aydın Aydın, “Bu sıkıcı ve zor dönemde çocukları ve yaşlıları güldürmemiz lazım. Sebze ve meyve yedirmeyi sevdirmemiz lazım. Çünkü bunlar hayatımızın bir parçası. Evde kalalım, lütfen çocukları da ihmal etmeyelim. Birçok ünlü sebze ve meyve kabuklarından maske yapıyorlar. Bugün ben de karpuzun çekirdeğini çerez yaptım. C vitamini deposu içini de yedim. Kabuğu da çöpe gitmesin diye maske yaptım. Çocuklar eğlensin ve gülsün diye” dedi. -İHA