Üç boyutlu meme tasarımı

Meme estetiğinde artık istenene en yakın sonuçlara ulaşmak kolaylaştı

Üç boyutlu meme tasarımı

Meme kadınlar için en önemli dişilik sembolü olduğundan onun estetiği çok önemli. Plastik Cerrrahi Uzmanı Prof.Dr.Ahmet Karacalar, “meme ile ilgili bütün estetik problemlere operasyonlarla çözüm bulabiliyoruz” dedi ve 3 boyutlu meme tasarımı hakkında bilgiler verdi.

Dr.Ahmet Karacalar, ”Meme estetiği bütün diğer estetikler arasında hekim hasta iletişiminin en fazla gerekli olduğu operasyonların başında geliyor. Bunun en önemli nedeni şekli ve boyutu konusunda hastanın doğrudan yönlendirebileceği bir konu olmasıdır.

Hekim hasta iletişiminde ise  hastanın belirttiği bazı kelimelerin hekim tarafından çok iyi anlaşılması zorunluluğudur. “Doğal olsun”, “Küçük olmasın” ya da “ Arası ayrık olmasın” gibi  cümlelerin karşılığı hekim ve hasta için aynı olmamaktadır.”dedi ve şunları ekledi;” Ölçüm biriminin kullanılmadığı sıfatların algısı kişiye özgü ve görecelidir. Bir kişiye büyük görünen bir şey başka birine büyük görünmeyebilir.Bu iletişimde arada bir üçüncü kişi, aracı olmalıdır.  Bu aracı  iletişimi  sağlayacak  tam olarak ne denildiğini karşı tarafa aktaracak gelişmiş cihaz ve bilgisayar programlarıdır.  İleride bu aracı görevi muhtemelen robotlar yapacaktır.”diye ifade etti.

Prof.Dr.Ahmet Karacalar,”Günümüzde üç boyutlu fotoğraf çeken cihazlar ve bu fotoğraflar üzerine ölçümler,oranlar yapan ve sonucu gösteren bilgisayar programları bu görevi görmeye başladı.  Günlük yaşamda kullandığımız fotoğraflar ya da photoshop programları iki boyutlu görüntüler verdiği için gerçeklik algısı daha düşüktür. Üstelik her açıdan sonucu görme şansı da vermezler. Üç boyutlu meme tasarımda kişinin silikon ölçüsü, silikonun markası, tipi, dikleştirme gibi ek işlemlerin sonucu, sütyen ile nasıl duracağı, memenin oran ve ölçümleri kolaylıkla saptanıp kişiye gösterilebilmektedir.”diye söyledi.

Dr.Karacalar son olarak şunları söyledi; ”Üç boyutlu meme tasarımı bu özelliği meme büyütme gibi hızlı ve kişiyi mutlu edici işlemlerde olabilecek boyut ve şekle bağlı mutsuzlukların önüne geçerken ek işlem ihtiyacını da ortadan kaldırabilmektedir. ”dedi.

Loading...