Sözcü Plus Giriş

Ülkelerine dönemeyen 45 akrobat ve dansçı depoda form tutuyor

Antalya'ya 6 farklı ülkeden gelerek otellerde sahne şovu sergilemeyi planlayan 45 animatör ve dansçı, corona virüsü nedeniyle oteller kapatılınca kentte mahsur kaldı. Depoyu sahneye çeviren akrobatlar şovlarına burada hazırlanıyor.

Güncellenme: 10:44, 19/05/2020
Ülkelerine dönemeyen 45 akrobat ve dansçı depoda form tutuyor

Tüm dünyayı etkisi altına corona virüsü (Covid-19), turizmin başkenti Antalya’da turizm kadar eğlence sektörünü de olumsuz etkiledi. Uçuşlar yasaklanıp rezervasyonlar da iptal edilince kente turist gelmedi ve oteller bu yıl için planladıkları eğlence organizasyonlarını askıya aldı. Ülkeleri Küba, Arjantin, Kolombiya, Etiyopya, Gürcistan ve Ukrayna’dan Türkiye’ye gelerek burada otellerde sahne gösteri yapan 45 akrobat ve dansçı, pandemi ilan edilince Antalya’da mahsur kaldı.

DEPODA ÇALIŞIYORLAR

Hem ülkelerine dönemeyen hem de sahneye çıkamayan dansçılar. Bir organizasyon şirketinin lojmanlarında konaklamaya başladı. Dansçı ve akrobatlar, formlarını korumak için yarın sahneye çıkacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Lojman içindeki bir depoyu gösterilerin merkezi haline getiren akrobatlar, tavana astıkları iplerle dans ederken bir başka akrobat çift ise bahçeye gerdikleri çelik halat üzerinde yürüme antrenmanı yaptı. Dansçılar ise küçük bir salonda ayna karşısında koreografilerini çalışıyor. DHA

Yayınlanma Tarihi:09:44,