Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uluslararası Oyun Teorisi Derneği Üyesi Eyal Winter Türkiye’ye geliyor
Uluslararası Oyun Teorisi Derneği Üyesi Eyal Winter Türkiye’ye geliyor
Uluslararası Oyun Teorisi Derneği üyesi, davranışsal ekonomi ve oyun teorisi uzmanı Eyal Winter çevrildiği dillerde ilgi uyandıran kitabını tanıtmak ve okurlarıyla söyleşi yapmak üzere, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne geliyor.
Yaşam 31 Mart 2018 - 09:04

Eyal Winter söyleşide, oyun teorisi gibi matematik disiplinine özgü bir alanı gündelik hayattan örneklerle basit bir dille anlattığı kitabı hakkında detaylı notlar paylaşacak. Winter, Akıllı Hissetmek kitabında Nash Dengesi, Tutsak İkilemi, Bayes Teoremi, Stockholm Sendromu ve zorbaları sevmeye olan eğilim üzerine psikolojik açıklamalarda bulunurken; öfke, taahhüt, güven, cömertlik, aşk, cinsellik gibi duygu ve eylemleri konu ediniyor. İnsanların aşk için neden tutku dolu olduklarından, aşkta tek kişiye duyulan sadakatin nedenine kadar günlük hayattan birçok konu, Winter'ın kitabında karşımıza çıkıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi, BİLGİ Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Remzi Sanver ve Rektör Vekili Ege Yazgan'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik, 2 Nisan Pazartesi günü saat 15.00'da santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Salonu'nda olacak.