Üniversiteli kadın öğrenciler Zülal Tütüncü için eylemde

İzmir'de'de üniversite öğrencisi Zülal Tütüncü'nün (21) öldürülmesini protesto eden üniversiteli öğrenciler, " 2017 yılının ilk 11 ayında 364 kadın öldürüldü. Zülal'in öldürülmesine sessiz kalarak normalleştirilmeye çalışanlara karşı biz üniversiteli kadınlar olarak meydanlardayız" açıklamasını yaptı.

Üniversiteli kadın öğrenciler Zülal Tütüncü için eylemde

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğrencisi Zülal Tütüncü’nün 19 Aralık’ta yine bir üniversite öğrencisi olan Günhan Ö. (26) tarafından bıçaklanarak öldürülmesine yönelik tepki sürüyor. Zülal'in vahşice öldürülmesini protesto etmek için İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi önünde buluşan üniversiteliler, ‘Zülal Tütüncü için sessiz kalmıyoruz’ ve ‘Kadın cinayetlerine sessiz kalmıyoruz’ yazılı pankart açtı ve ‘Kadın cinayetlerini durduracağız’ ve ‘6284 kadınlar için güvencedir’ şeklinde slogan attı.

zulaltutuncu2
2017’DE ŞİMDİYE DEK 364 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

‘Üniversite Kadın Meclisi’  adına basın açıklamasını Beyza Aksoy yaptı. Hiçbir kadın cinayetinin bahaneyle ilişkilendirilmeyeceğini söyleyen Aksoy, “2017 yılının ilk 11 ayında 364 kadın öldürüldü. Kadın cinayetleri her geçen gün artıyor. Her gün bir kadın arkadaşımız öldürülürken, işlenen cinayetler daha da vahşileşiyor. Zülal’in öldürülmesine sessiz kalarak normalleştirilmeye çalışanlara karşı biz üniversiteli kadınlar olarak meydanlardayız” dedi.

Açıklamaların ardından  grup,  Zülal Tütüncü’nün fotoğrafları yere bırakıp üzerine kırmızı karanfil koydu.  DHA

Kalbimdeki Deniz'den 'kadın cinayetleri son bulsun' mesajı İlginizi Çekebilir Kalbimdeki Deniz'den 'kadın cinayetleri son bulsun' mesajı