Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı kaza geçirdi
Ünlü Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı kaza geçirdi
Burdur'un Karamanlı ilçesi yakınlarında otomobiliyle trafik kazası geçiren Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı (64), yaralandı. Sağlık durumu iyi olan Kabaklı, Isparta’ya sevk edildi.
Yaşam 10 Nisan 2018 - 19:31

İstanbul’dan Muğla’nın Fethiye ilçesine giden halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı'nın kullandığı 34 SL 4645 plakalı otomobil, saat 16.30 sıralarında Karamanlı ilçesine bağlı Kağılcık köyü yakınlarında kontrolden çıkarak refüje çarptıktan sonra karşı şeride geçti.

 

ISPARTA'YA SEVK EDİLDİ

Kazayı görenlerin ihbarı üzerine gelen sağlık ekipleri otomobilde tek olan ve yaralanan Esat Kabaklı'yı ambulansla Burdur Devlet Hastanesi'ne götürdü. Kabaklı buradaki ilk müdahalesinin ardından Isparta Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Kazayı duyarak hastaneye gelen Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Esat Kabaklı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti. Yılmaz, “Ailesiyle görüştü, kardeşleriyle görüştü. Hayati tehlikesi yok. Saat 16.30 sıralarında Karamanlı ilçemizde tek taraflı bir kaza yaptı. Sol kolunda kırık var. Baş kısmında çarpmadan kaynaklı dikiş atılan yerler var. Göğsünde çarpmadan kaynaklanan kanama var. Göğüs cerrahi bulunmadığı için tedbir amaçlı Isparta’ya sevk ettik. Bilinci açık. Çok şükür hayati tehlikesi yok. Allah'tan acil şifalar diliyorum” dedi.

İHA

İHA

BAKAN SOYLU ARADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Vali Şerif Yılmaz’ı telefonla arayarak sanatçının durumu hakkında bilgi aldı.

Esat Kabaklı, ambulansa binerken gazetecilere, “Allah'a şükür iyiyim” dedi.

 

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERALARINDA

Esat Kabaklı'nın yaralandığı kaza anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde Kabaklı'nın bulunduğu otomobilin seyir halindeyken bir anda kontrolden çıktığı ve yolda savrulduğu görüldü.

ESAT KABAKLI KİMDİR?

Esat Kabaklı (d.1954, Elâzığ), Türk Halk Müziği sanatçısı. Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisini ve ardından da İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını bitirdi (1986).

Elazığ Musiki Cemiyetinde kurduğuHalk Müziği Topluluğunu uzun yıllar yönetti. 1982 yılında TRT Erzurum Radyosu T.H.M. Ses Sanatçılığı Sınavını birincilikle kazanan ve Erzurum Radyosunda bir yıl görev yapan Esat Kabaklı, 1983 yılında İstanbul Belediye Konservatuvar Türk Halk Müziği İcra Heyetinde ses sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Ayrca TRT İstanbul Radyosunun T.H.M. emisyonlarında yer aldı. 1986 yılından itibaren TRT İstanbul Radyosunda on iki yıl süre ile görev yaptı. 1998 yılında tekrar İ.Ü. Devlet Konservatuvarına geçti. Halen bu kurumda, sanatçı öğretim görevlisi statüsünde, Türk Halk Müziği Topluluğunun Şefliğini yürütmektedir.

Türk Halk Müziği genel repertuarına derlemeleri ile kaynak sağlayan sanatçılardan birisi olan Kabaklı, ses sanatçısı olarak yurdun pek çok yöresinde ve bu arada yurtdışında da konserler verdi.

Oğul(1997), Kirve Memi (2000), Yalnız Türküler / Göç (2002) ve Siyah Beyaz Türküler / Sürgün(2005) adlı dört albümü bulunan Esat Kabaklı evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Ayrıca Esat Kabaklı “Şeyhül Muharririn” Ahmet Kabaklı'nın yeğeni ve gazeteci-yazar Servet Kabaklı’nın amcaoğludur.

Son güncelleme: 09:57 - 11.04.2018