Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Unutulmaz bir balayı tatilinin olmazsa olmazları
Unutulmaz bir balayı tatilinin olmazsa olmazları
Yepyeni bir hayata “Merhaba!” demeye karar verip yaşamlarını birleştiren çiftler için balayının yeri çok özeldir. Evli bir çift olarak ilk kez çıkılan bu eğlenceli yolculuğun kusursuz geçmesinin şartlarından biri de, yola iyi hazırlanmış bir bavulla çıkmak.
Yaşam 25 Şubat 2018 - 06:16

1 – Düğün telaşı, yorgunluğu derken bavul hazırlamaya vakit bulmakta zorlanabilirsiniz. O nedenle düğünden önce mutlaka müstakbel eşinizle birlikte bavulunuzu hazır edin. Düğün sonrası iş sadece bavulunuzu alıp yola çıkmak olsun.

ilac

2 – Sağlık sorunlarınızı bir bir gözden geçirip, gideceğiniz yerde problem yaşamamak için gerekli ilaçların ve yara bandı gibi acil ihtiyaçların içinde olduğu minik bir çanta hazırlayın.

sarj

3 – Bavulunuza ilk koyduğunuz şeylerden biri şarj gibi iletişime yönelik teknolojik aletler olsun. Evlendiniz ama aileniz sizden bu en mutlu zamanlarınızda bol bol haber almak isteyecektir.

4 – Gideceğiniz mekanın özelliklerine göre seçmiş olduğunuz kıyafetleri bavula yerleştirirken, kısıtlı zamana bir de ütü yapmayı sığdırmak zorunda kalmamak için giyeceklerinizi önce ütüleyin sonra bavula buruşmayacak şekilde yerleştirin.

utu

5 – Eşinizin sürpriz olarak hazırladığı romantik yemekte bir sakarlık sonucu tatile getirdiğiniz tek şık kıyafetinizden olmak istemiyorsanız, mutlaka yanınıza şık bir kıyafet daha alın.

6 – Maddi bir sorun yaşamamak için kredi kartı nakit para ve gerekiyorsa döviz anlamında hazırlıklı olun.

fotograf-makinesi

7 – Balayı hatıraları ömür boyu anılacak özel anlar olduğundan kameralı telefonlarınızın yanı sıra yanınıza profesyonel bir fotoğraf makinesi de almak sizi daha mutlu edebilir.

8 – Konforlu olmayan ayakkabılar tüm tatilinizi zehir edebilir. O nedenle konforlu ayakkabılarınızı sakın unutmayın.

9 – Eşinizin size geçmişte hediye ettiği ve üzerinizde taşıyabileceğiniz kıyafetleri, aksesuarları da yanınızda götürüp, hiç beklemediği anda bu eşyaları kullanarak güzel sürprizler hazırlayabilirsiniz.

genel1

10 – Bavulu tam olarak doldurmamanız, bu seyahatte satın alacaklarınız için yeniden bavul almanızı da engeller.