Unutulmaz yılbaşı geceleri

Herkesin coşkuyla yaşadığı, eskiyen yılı bitirip yenisine taze umutlarla başladığı yılbaşı anıları hiç unutulmaz. O gecelerde yaşadıkları anıları unutmayan pek çok ünlü var. İşte, acısıyla tatlısıyla yaşanan yılbaşı anılarından bazıları...

Unutulmaz yılbaşı geceleri

kenan-dogulu_-4

Kenan Doğulu

Konsere koşarak gittik

Yılını tam hatırlamıyorum ama bir yılbaşı akşamı Taksim'de konserimiz vardı. Trafik öyle yoğundu ki, geç kaldık. Tüm ekip, arabadan inip İstiklal Caddesi boyunca koşa koşa konsere yetişmiştik. O geceyi hiç unutmam.

filiz-akin

Filiz Akın

Şöhretimi hissettirdiler

1962 yılına veda ettiğimiz sıralar daha çiçeği burnunda bir sinema oyuncusuydum. O zamana kadar yılbaşını hep ailemle beraber geçirmiştim. Hani kuru yemişli, meyveli, tombalalı yılbaşılar vardır ya, işte aynen öyle. O yılbaşı gecesinde hayranlarımın hediyeleri, mesajları geldi. “Filiz Abla, Sayın Filiz Hanım, Filiz Kardeş…” diye başlayan bu iyi dilekler beni çok duygulandırmıştı. Hayatımın en mutlu yılbaşı gecesiydi.

hunediz

Ediz Hun

Nişanlımla ilk yılbaşım

Daha sonra eşim olan Berna Hanım ile geçirdiğim o ilk yılbaşı gecesi benim için çok özel ve güzeldi. Bizim evdeydik. Annem, babam, nişanlım olan Berna Hanım ve ben. Yapmacıksız, neşeli, aynı zamanda mütevazı bir geceydi. Belki de Berna ile beraber olduğum için her şey bana çok güzel görünüyordu. O geceyi hiç unutmadım.

yildiz-kenter

Yıldız Kenter

Tiyatrosuz yılbaşım olmadı

Bir yılbaşında Dormen Tiyatrosu'nda ‘Kim Korkar Hain Kurttan' oyununu sahneledik. Salon pek dolu değildi ve ben de fena halde grip olmuştum. O yılbaşı hem tatsız hem hüzünlüydü.

emel

Emel Sayın

Hastaneden eve

1970 yılını uğurladığımız günlerdi. Yeni yıla birkaç gün kala hastalandım ve hastaneye kaldırıldım. Yılbaşı gecesinde evde olmak için doktorlara yalvardığımı hatırlıyorum. Onlar da kıyamadıkları için olsa gerek beni erken taburcu ettiler. Çok mutlu olmuştum. Bütün akrabalar, dostlar evi doldurmuştu. Neşe, kahkaha, oyun… Hayatımda hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum.

erol-evgin

Erol Evgin

Yedi ayrı yerde sahneye çıktım

Sahnelerde program yapmaya yeni başladığım 1973 yılını 1974'e bağlayan yılbaşı gecesi 7 ayrı yerde sahneye çıkarak rekor kırmıştım. Yeni evliydim ve paraya ihtiyacımız vardı. Arabayı eşim Emel kullandı ve akşam 21.00'den başlayarak, sabah 04.00'e kadar İstanbul'un 7 farklı lokaline giderek şarkı söyledim.

nnnnil

Nilgün Belgün

Paskalya çöreğindeki para

Bizim ailede hem Rum hem Türk vardır. Bu nedenle çocukluğumdan beri Noel ağacı kurulur. Paskalya çöreği alınır, içine para konur. Kaç kişiysek, bölüp yeriz. Para kime çıkarsa onun o yıl zengin olacağına inanırız. Her yıl tekrarlanan bu ritüel benim için tüm yılbaşı gecelerini unutulmaz kılar. Hâlâ paskalya çöreğindeki paranın peşindeyim.