Uzman doktordan büyük başarı! Karatede dünya ikincisi oldu

Giresun Tirebolu'da Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Uzman Doktor Ayten Kartal Taş, İstanbul'daki Karate Şampiyonası'nda dünya ikincisi oldu. Taş, bir kadın ve doktor olarak bu sporla kendini daha güvende hissettiğini söyledi.

Uzman doktordan büyük başarı! Karatede dünya ikincisi oldu

İstanbul’da 5-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda Tirebolu Spor Kulübü adına yarışan Uzman Doktor Ayten Kartal Taş, önemli bir başarıya imza atarak dünya ikincilik madalyasıyla ilçeye döndü.

Gündüz Aile Sağlığı Merkezi’nde doktor olarak görev yapan, akşam ise salona giderek antrenman yapan Taş, Uzakdoğu sporlarıyla hem doktor hem de bir kadın olarak kendini güvende hissettiğini söyledi.

“KENDİMİ DAHA GÜVENDE HİSSEDİYORUM”

Uzman Doktor Ayten Kartal Taş, “Bunu başarmış olmak kendi adıma mutluluk verici. Her yaşta spor yapılabilir. Karate de her yaşta kişiye tavsiye edebileceğim bir spor. Bununla birlikte ifade etmek istiyorum ki, bir kadın ve doktor olarak bu sporla kendimi daha güvende hissediyorum. Gündüz hastanede mesaimi yaptıktan sonra akşamları da salona giderek antrenman yapıyorum” dedi.

Karate Antrenörü Ercan Kara ise “Ayten Kartal Taş ile gurur duyuyoruz. Geçen hafta İstanbul’da yapılan Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda ikinci oldu. Bundan sonraki hedefimiz 2022 yılında yapılacak olan Karate Şampiyonası’nda 1. sıraya yükselmektir” diye konuştu. (İHA)

Loading...