Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uzun ömürlü evliliğin sırları
Uzun ömürlü evliliğin sırları
Psikologlar, mutlu evlilik için sihirli bir formül olmadığını Kızılderililerin evlilik yeminlerinde saklı olan altın kuralın geçerli olduğunu söylüyorlar. İşte o yeminden yola çıkarak hazırlanan 6 maddelik rehber…
Yaşam 17 Aralık 2017 - 03:53

Taner BİLDİK

1 Değer verin: Bir ilişkinin yürümesi için en önemli kriter değerli olduğunu hissetmektir. Eşinize değerli olduğunu hissettirin. Böylelikle küçük sorunlar önemini yitirir. Çünkü sizin aslında ona ne kadar değer verdiğinizi bildiği için bazı sorunları görmezden gelecektir.
2 Doğal olun: Olduğunuzdan farklı görünmemeye çalışın. Yapmacık hareketler iticidir. Unutmayın eşiniz sizin hayat arkadaşınız. Aynadaki yansımanız gibi ona karşı içiniz dışınız bir olmalı.
3 Dilinize hakim olun: Tartışma elbette hayatın bir parçasıdır. Tartışmaktan çekinmeyin ancak bunu sevgi ve saygı çerçevesinde yapın. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Tartışma sonrasında tamir edemeyeceğiniz yaralar açacak sözler söylemekten kaçının.
4 Dayanışma içinde olun: Hayat paylaştıkça güzelleşir. Sadece zorluklar karşısında değil, her alanda dayanışma içerisinde olun. Eşler birbirlerine sadece maddi konularda değil, ev işlerinde, çocuk bakımında, buhran anlarında da destek olmalı.
5 Birbirinize zaman ayırın: Günlük hayat ne kadar yorsa da eşler birbirlerine mutlaka zaman ayırmalı. Birlikte yapabilecekleri aktiviteler bulmalı. Bu onları sadece günlük koşuşturmalar ya da rutin işlerde değil boş zamanlarında da birbirine yaklaştıracaktır.
6 Dürüst ve doğru olun: Dürüstlük tüm ilişkilerin temelinde yatan en sağlam bağdır. Eşinize hiçbir konuda yalan söylemeyin. Unutmayın siz doğru durursanız tüm eğri duvarlar yıkılır.

shutterstock_80493934

Kızılderili evlilik yemini

Artık yağmurda hiç ıslanmayacaksınız. Çünkü her biriniz bir diğeriniz için sığınak olacaksınız. Artık hiç yalnızlık çekmeyeceksiniz. Çünkü birbirinize yoldaş olacaksınız. Artık bir bedensiniz. Çünkü önünüzde tek bir hayat var.