Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Veteriner ‘diş çekmek kadar riskli’ dedi, Çavuş yaşamını yitirdi!
Veteriner ‘diş çekmek kadar riskli’ dedi, Çavuş yaşamını yitirdi!
Ulus Veteriner Kliniği'ne ameliyat edilmek için getirilen 5 yaşındaki Pug cinsi ve ismi 'Çavuş' olan köpek, veterinerin ihmali nedeniyle yaşamını yitirdi. Köpeği sahiplenen Onur Güneş, "Gözümden sakındığım biricik oğlum, kardeşim, en yakın arkadaşım, sırdaşım, can dostum Çavuş'un hakkını hukuk yoluyla sonuna kadar arayacağım" dedi.
Yaşam 18 Eylül 2017 - 17:25

Pug cinsi Çavuş, genetik olarak taşıdığı burun basıklığı ve yumuşak damak sarkması sonucu nefes almakta güçlük çekiyordu. Onur Güneş isimli yurttaşın sahiplendiği Çavuş, birçok kez tedavi oldu anca iyileşemedi. Güneş, bunun üzerine Ulus Veteriner Kliniği’ne başvurdu.

Çavuş, burada bir ay boyunca ilaç tedavisi gördü. Ardından da ameliyat olmasına karar verildi. Veteriner hekim Hamid Salmanzadeh, Güneş’e “Prof. Erdem bey ile çalıştığını, bu kişinin ameliyata gireceğini ameliyattaki riskin diş çektirmede yaşanılan risk kadar olduğunu” söyledi.

Ardından ameliyat günü kararlaştırıldı ve Güneş klinikten ayrıldı. 7 Eylül günü ameliyat tarihiydi. Güneş, aynı gün kliniğe geldi. Hamid Salmanzadeh’in kendisi gibi veteriner olan eşi Güneş’e ‘Prof. Erdem Bey’in birazdan geleceğini, kendisinin beklemesine gerek olmadığını söyledi. Güneş, bunun üzerine ameliyat ücretini ödeyerek klinikten ayrıldı.

PROFESÖR GELMEDİ, AMELİYATA EŞİYLE GİRDİ

Aynı gün 13.00 sularında ise Çavuş’un hayatını kaybettiği haberini aldı. Arkadaşları ile veterinere giden Güneş, Çavuş'un ameliyattan sonra yanında kimsenin olmadığını, serum benzeri herhangi bir şeye bağlı olmadığını ve sedye ile getirdiklerinde nefes almadığını gördü.

Ameliyatı eşi ile birlikte gerçekleştiren Salmanzadeh, tepkiler üzerine “Ne yani profesör gelmeyecek deseydim yaptırmayacak mıydınız?” sözleriyle kendini savunmaya çalıştı.

‘CAN DOSTUM ÇAVUŞ’UN HAKKINI ARAYACAĞIM’

5 yaşındaki Pug cinsi köpeği Çavuş’un ihmal sebebiyle öldürüldüğünü belirten Onur Güneş, hakkını hukuk yoluyla sonuna kadar arayacağını belirtti. Kişisel Facebook hesabından yaşadıklarını aktaran Güneş, “İleride bir çocuğum olsa ancak bu kadar sevebileceğim, gözümden sakındığım biricik oğlum, kardeşim, en yakın arkadaşım, sırdaşım, can dostum Çavuş’un hakkını hukuk yoluyla sonuna kadar arayacağım” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.