Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vicdansızlık! Kapanla yakaladıkları tilkiyi dövdüler
Vicdansızlık! Kapanla yakaladıkları tilkiyi dövdüler
Türkiye, hayvan katliamına sahne olmaya devam ediyor. Hayvanlar alemi içinde 'kurnaz' olarak tanımlanan tilki bile bu vahşetten nasibini aldı. Muğla'nın Dalaman ilçesinde, kapanla yakalandıktan sonra sopayla dövüldüğü öne sürülen bir tilki bulundu. Tilkinin telef olduğu sanılarak, koyda bırakıldığı anlaşıldı. Vatandaşlar tarafından yaralı bulunan tilki, getirildiği hayvan barınağındaki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Yaşam 2 Temmuz 2018 - 12:50

Sarsala koyunda tatilciler tarafından dün kapana yakalanmış, yaralı tilki bulundu. Tatilciler, yaralı tilki için Muğla Hayvan Dostları Derneği’nden (HAYDOS) yardım istedi. Hayvan ambulansıyla olay yerine giden HAYDOS ekibi, yakalandığı kapandan kurtarıldıkları yaralı tilkiyi, Dalaman Atakent Bülüşlü mevkisinde bulunan bakımevine götürdü. Serum takılan tilki, görevlilerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

mugla-dha-1

Muğla HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, “Kapanla yakalanan bu hayvanı sopayla döverek, ‘öldü’ diye bırakmışlar. Sözün bittiği yerdeyiz. İnsanlarımız vaşak, tilki, porsuk ve kaplumbağaların neslini tüketmek için ellerinden geleni yapıyor. Korkum şu ki gelecek nesillerimiz bu hayvanları masal olarak dinleyecek. Canlılarımıza kıyanların elleri kırılsın” dedi.

DHA

Son güncelleme: 13:09 - 02.07.2018