Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yağmurda ıslanmamak için konseri sahneden izlediler
Yağmurda ıslanmamak için konseri sahneden izlediler
Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkisini artıran yağış nedeniyle izleyiciler, sanatçıların daveti üzerine konseri sahneden takip etti.
Yaşam 17 Haziran 2019 - 11:35

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Bodrum Konserleri” başladı. Etkinliğin “3 Saprano, 3 Bas” adlı ilk konseri, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde gerçekleştirildi. Konserde solist olarak Esin Talınlı, Çiğdem Önol, Funda Ateşoğlu Saltaş ile Tevfik Rodos, Tuncay Kurtoğlu ve Zafer Erdaş sahneye çıktı. Farklı bestecilerden aryalarla başlayan konserde yağmur yağınca bazı sanatseverler şemsiye, ceket ve hırkalarla korunmaya çalıştı. Yağışın etkisini artırması üzerine solistlerin davetiyle dinleyiciler sahneye çıktı. Dinleyicilerin, sanatçıların performansını saz ekibinin arkasından takip etmesi ve zaman zaman da ritm tutması ilginç görüntüler oluşturdu.

ISLANMAMAK İÇİN ÇÖP POŞETLERİNİ KULLANDILAR

Konserin ikinci bölümünde bazı dinleyiciler, kıyafetlerinin üzerine çöp poşetleri geçirerek etkinliği oturdukları yerden takip etti. Konserde Bodrum yöresine ait şarkı ve türküler de seslendirildi. “Bodrum Konserleri” Festivali Başkanı Oğuz Çimen, yaptığı açıklamada, yağmur altında ilkini gerçekleştirdikleri konserlerin 27 Ağustos’a kadar devam edeceğini söyledi.


Yoğun yağmur yüzünden sahneye çıkan seyirciler konserin keyfini farklı bir şekilde çıkardı…

Çimen, dinleyicilerin konseri sahnede izlemelerine ilişkin soru üzerine, “Çok nadir denk gelecek bir olay ama çok değişik, çok sıcak, güzel bir ambiyans yaşattı bize. En azından seyircilerin burada konsere devam edebilmesini sağladı” diye konuştu. Unutulmaz bir konser olduğunu söyleyen izleyicilerden Ufuk Yalçın da “Bunca yıllık hayatımda ilk defa bu kadar zevkli, keyifli bir konser dinliyorum. Çok mutluyum” dedi. AA


Sahneye sırtını dönen solistler kendilerini izleyen seyirciyle iç içe bir deneyim yaşadı

Son güncelleme: 11:38 - 17.06.2019