Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yanlış ilaç kullanıp bitkilerden medet umuyoruz
Yanlış ilaç kullanıp bitkilerden medet umuyoruz
Soğuk kış günlerinde herkesin ortak derdi salgın halinde yayılan grip ve soğuk algınlığı… Bir sosyal anket platformu internet üzerinden yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre Türk insanının hastalıklarla ilgili bakış açısı ortaya çıktı. İşte hastalandığımızda başvurduğumuz yöntemler…
Yaşam 20 Ocak 2018 - 02:46

Bitkilerden şifa bekliyoruz

“Hasta olduğunuzda/hasta olacağınızı hissettiğinizde ilk hangisinden medet umarsınız?” sorusuna cevap verenlerin yüzde 53.8'i bitkisel yöntemleri tercih ettiğini belitti.

shutterstock_667211476

Hastalık yalanı!

“Hasta olduğunuz yalanı ile işi ektiğiniz oldu mu?” sorusunu yanıtlayan katılımcıların yüzde 66'sı ‘evet' cevabı verdi.

Antibiyotikleri bilinçsiz kullanıyoruz!

‘Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda doktora gitmeden antibiyotik alıyor musunuz?' sorusuna ankete katılanların yüzde 40.8'i evet dedi. Yüzde 76.1'i ise hastayken antibiyotik bitmeden iyileşince antibiyotiğe devam etmediklerini belirtti. Antibiyotik bitene kadar kullanacaklarını söyleyenlerin oranı yüzde 23.9'da kaldı.

shutterstock_245153023

Benim doktorum annem

“Hasta olduğunuzda size kim baksın istersiniz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 56’sı “Annemden başkası beni iyileştiremez” seçeneğini işaretlerken, yüzde 20.2'si sevgililerinin yanlarında olmasını istediklerini belirtti. Doktora güvenenlerin oranı ise yüzde 20.8 oldu.