Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaşam enerjiniz neden düşük?
Yaşam enerjiniz neden düşük?
Modern çağın insanlığa armağanlarından biri enerji düşüklüğü. Teknolojik gelişmelerin sürekliliği, durmadan çalışan insanoğlu, hız ve tüketime odaklanmış yaşamlar ve akıp giden zaman… Bütün bunlar insanların var olan enerjilerini alıp götürüyor. Artık birçok insan "Enerjim yok, tükendim!" diyor. İşte enerji düşüklüğü sorunu nasıl giderilebilir, hatta kilo almanızın korkularınız ile ilgisini Yaşam Koçu Fırat Çakır cevaplıyor.
Yaşam 3 Mart 2018 - 18:24

Yaşam enerjinizi aşağı çeken düşünce, inanç, geçmiş ve gelecek korkusu, amalar, keşkeler gibi konuların yanında yanlış beslenmeden uykuya, hedef belirlemeden hayaller ve amaçlara, zihni programlamadan geleceği yapılandırmaya kadar onlarca sorun var. Aslında bu sorunlar beynin çalışma prensipleri çerçevesinde ortaya çıkar veya yine bu çerçevede temizlenebilir.

“Korktuğunuzun başınıza gelmesi geçmişinizle ilgilidir”

İnsan beyni bir tarladır ve ne ekerseniz onu biçersiniz. Eğer her birimiz insan beyninin bir tarla olduğunu ve ne ekersek onu biçtiğimizi bilseydik, o tarlayı nasıl ekerdik? İstenmeyen otları nasıl temizlerdik? İşte bu sebeple her ana beynimize yeni bir düşünce ekmekle birlikte farkına varmadan gelecekte biçeceğimiz hayatları yetiştiriyoruz. “Korktuğum başıma geldi” derken geçmişte ektiğimiz bir şeyin hayata geçmesini sağlamış oluyor, ya da gerçekleşmeyen düşüncelerimize üzülüyoruz.

Yaşam Koçu Fırat Kaçır uzun yıllara dayanan deneyimleri ve aldığı üst düzey eğitimler ile şunu ifade ediyor: “Beynimizin gerçek ile hayal olanı ayırt edemez. Bizler beynimize nasıl komutlar verirsek beynimiz o komutları gerçekleştirmek için çaba harcayacaktır.” Çakır, bu komutların olumlu olması durumunda sorunun olmadığını ancak beyne olumsuz komut verdiğimizde sorunun başladığını ifade ediyor. Gördüğümüz olumsuz bir durum karşısında “acaba bizim başımıza da gelir mi?” diye düşünmek beyne olumsuz komut vermektir. Beyin uzun seneler sonra bile bu komutu yerine getirmeye çalışacaktır. Fırat Çakır bu sebeple yaşamımızda buna benzer binlerce komutun hayatımızı olumsuz etkilediğini, bu komutları temizleyebileceğimizi de belirtiyor. Çakır, “Her sorunun çözümü başka bir noktada bulunur. Eğer kilo probleminiz varsa bunun çok yemekle ya da spor yapmamakla ilgili değildir. Bu ve buna benzer başarısızlıkların sizde yarattığı gerçek hasarın farkına varıp geçmişi nasıl temizleyeceğinizi öğreneceksiniz” diyor.

Son güncelleme: 18:24 - 06.03.2018
Etiketler