Sözcü Plus Giriş
GALERİ Yatak odasında olmaması gerekenler 15 Mart 2020 05:10
1 Faturalar ve diğer evraklar: Sakin bir ortam oluşturabilmek için kafanı meşgul eden fatura veya evrakları yatak odasından hemen çıkarmalısınız. Bu tür evraklar için evinizin başka bir yerini kullanmanız daha iyi.
2 Teknoloji: Yatak odanızdan iş veya oyun ekipmanlarını uzak tutun. Telefon, bilgisayar ve tabletin yaydığı mavi ışık hem uykunuzu hem de sağlığınızı etkiler. Yatak odanızda sahip olacağınız tek teknoloji rahatlatıcı müzikler çalabilecek bir cihaz olabilir.
3 Komodin dağınıklığı: Komodinin kısa sürede gözlük, saç tokaları, kitaplar, su bardakları vs ile dolduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak komodininizi temiz tutmaya çalışın. Sadece ihtiyacınız olacak şeyler için yer açmanız odanıza huzur verecek.
4 Yatakların altındaki ürünler: İlginçtir ki yatağın altında ne olduğu da deliksiz bir uyku için önemli. Çoğumuz altı çekmeceli yataklar kullanıyoruz. Uzmanlar altı boş yatakları tercih etmemizi, sakladığımız eşyaların başka türlü depolanması gerektiğini söylüyor.
5 Giysi yığınları: Yatak odanızda dağınıklığa izin vermeyin. Ertesi gün ne giyeceğinizi planlayın. Ancak dolaptan çıkarmayın. Kirli çamaşırları da muhakkak kaldırın. Eğer odada kıyafet olacaksa, kıyafetler birkaç parçayı geçmemeli.
6 İstenmeyen kozmetikler ve ürünler: Kullandığın birkaç ürünün dışında geride kullanılmayan birçok kozmetik ürünün olabilir. Bu da dikkatini dağıtır. Bu nedenle son 6 ay içerisinde kullanmadığınız kozmetik ürünleri başka yere kaldırmayı deneyin.
7