Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaylaya inen tilkiyi bir yıldır vatandaşlar besliyor
Sakarya'nın Pamukova ilçesi Gonca Mahallesi Kıranyurt Yaylasına yaklaşık bir yıldır gelen tilkiyi vatandaşlar elleri ile besliyorlar. Tilkinin vatandaşlarla kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor.
Erhan KAYTANBAY
Yaşam 19 Nisan 2020 - 13:04

Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gonca Mahallesi Kıranyurt Yaylası'nda bir yıldır yiyecek aramaya gelen tilki ile vatandaşların kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor.

“KARNI ACIKINCA GELİYOR”

Pamukova Gonca Mahalle Muhtarı Şaban Özzaim, bir yıl önce eski muhtarın evine yiyecek bulmaya gelen tilkinin zamanla insanlara alıştığını, karnı acıktığı zaman mahalleye ve Kıranyurt yaylasındaki evlere geldiğini, adını da “Boncuk” koyduklarını ifade ederek, “Bir yıldan bu yana artık mahallelilerle adeta dost oldu. Karnı acıkınca geliyor. Bizlerde onu ellerimizle besliyoruz. Çoğu zaman yiyecekleri alıp götürüyor tekrar geliyor. Bazen bir yere gömüyor. Biz ona o bizlere alıştı. Aramızdaki dostluk tarif edilemez” dedi.

Etiketler