Yeni bir gençlik iksiri

Yepyeni bir gençlik iksiri olarak adlandırılan peptid enjeksiyonu ile artık belirginleşen mimik çizgileri doğal görünüm sağlanarak ortadan kaldırılıyor. Formülündeki aminoasitler ve peptit kompleksleri; cildi yeniden yapılandırırken, nükleik asitler ve oligoelementler de ciltte koruyucu kalkan görevi görür…

Yeni bir gençlik iksiri

Dr. Eylem ACAR

Mimikler iz bırakıyor

Yaşlanmayla birlikte donuk ve yorgun görünümlü bir cilt ortaya çıkıyor. İfade, üzgün ve yorgun bir hal alıyor. Herhangi bir yüz hareketi yapılmadan yıllar içinde oluşan kırışıklıklar ‘statik kırışıklık', mimik hareketlerine bağlı kırışıklıklar ise ‘dinamik kırışıklık' olarak adlandırılıyor. Zaman geçtikçe de tekrar eden mimik hareketleri cildimizde derin çizgiler olarak kendini gösteriyor.

shutterstock_439711597

Cildiniz tazelenip, ışıldasın

Hem kolay hem de güvenilir peptid enjeksiyonu yöntemiyle, alın çizgileri, kaş çatma çizgisi, göz kenarlarındaki çizgiler, dudak ve dudak üzeri çizgiler ile boyundaki çizgilerin açılmasını sağlıyor. Uygulama ayrıca ciltte derin kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek zamanın etkisini de durduruyor. Cilt daha taze, dinlenmiş, aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşuyor.

Boyun ve ellere de uygulanabilir

shutterstock_523999255

Peptit enjeksiyonu; içerdiği aminoasitler ve peptit kompleksleriyle cildi yeniler. Bu uygulamanın sonucunda, sağlıkla ışıldayan, kırışıklıklardan arınmış, neme doymuş bir cilt yapısına kavuşulur.  Cildin her bölgesinde, özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir üründür. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabial kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeleri için de son derece uygundur. Üstelik yüz dışında boyun, dekolte ve eller gibi yaşımızı yansıtan bölgelere de rahatlıkla uygulanabilir. Botoks enjeksiyonu istemeyen, botoksun uygun olmadığı anatomik bölgeler ya da botoks uygulamasının yeterli gelmediği durumlarda peptid enjeksiyonu son derece etkili bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Farklı alternatiflere gelince

genclik-asisi

Dolgu

Bu uygulama cildin görünen yüzeyini yeniler, nemlendirir ve ışıltı kazandırır. Dolgu, elastikiyet kaybı, doku erimesi, yüzdeki çökmeler gibi volüm ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmaktadır. Cilde saf hyalüronik asidin verilmesi son derece güvenilir ve faydalı bir uygulamadır. Botokstan sonra en çok tercih edilen ikinci estetik uygulamadır.

Aqualifting

aqualifting

Yüzde duru bir berraklık, ışıltı ve nem sağlayan bir cilt gençleştirme işlemidir. Bu uygulamanın yüze hacim vermekten çok cildi nemlendirme, besleme ve koruma özellikleri vardır. Zengin multivitamin ve mineral içerdiğinden cildi besler.

Fokuslu ultrason

fokuslu-ultrason

Tek seansta hem yüzde hem vücutta mucizeler yaratabilen bir sistemdir. Ultrason kelimesi işitme sınırı üzerindeki ses dalgalarını tanımlar. Kozmetik dermatolojide bu yöntem son yıllarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Fokuslu ultrason, yaşlanma izlerini yok etmek için risk taşımayan yöntemlerden biridir. İyileşme süresi gerektirmez ve yan etkisi yoktur. Uygulama ağrısız, acısız, etkili ve güvenlidir. Tüm yüzü sıkılaştırır ve cildi yaşlanmaktan korur.