Sözcü Plus Giriş
GALERİ Yeni yıla genç girmenin yolları 26 Aralık 2018 18:26
1 2019’a sayılı günler kala kendinizi yenilemeye ne dersiniz? Birkaç küçük uygulamayla kısa sürede genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dermatoloji Uzmanı Doktor Eylem Acar yıllara meydana okumanızı sağlayacak ameliyatsız yöntemleri anlattı.
2 Ameliyatsız sıkılaştırma: Cildin alt katmanlarındaki dokularda ‘odaklanmış ses dalgaları’ kullanılarak kolajen üretiminin uyarılması yoluyla ciltte sıkılaşma ve liftingsağlayan bir tedavi yöntemidir. Ultrason ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebiyle sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanır. Tek bir uygulamanın ardından yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülür. 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ciltte kolajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olur.
3 Botoksu deneyin: Dünyada estetik tıp deyince akla ilk gelen uygulama olan botoks ile yeni yıla az süre kalmışken alnınızdaki endişe veya kaşlarınızınarasındaki öfke izlerini en hızlı şekilde yok edip, içinizdeki mutluluğu ve umudu dışa yansıtın. 10 dakikadan kısa süren ve neredeyse acısız denebilecek bu yöntem ile derin çizgilerinizden kurtulmanız mümkün.
4 Dolgu uygulaması: Dolgu malzemeleri uygulaması çok kısa bir zamanda burnunuzun iki yanından ağzınıza doğru uzanan derin olukları azaltacak, çökmüş yanaklarınıza canlılık katacaktır.
5 Işıltı liftingi: Botoks ve dolgu malzemeleri uygulamasının ardından cildinizi aydınlatıp parlaklaştıracak mezolift uygulaması ile cildinizin tazelenme operasyonunu tamamlayabilirsiniz. Son dönemde mezolift uygulamasında ilk tercih“ışıltı lifting”i yöntemi. Çok ince iğnelerle yüz, boyun, dekolte bölgesi veellerin üstüne uygulanan hyalüronik asit ve vitamin kokteylinin bir gün içinde cildinize sağladığı parlaklık ve pürüzsüzlük ile artık yılbaşını karşılamaya hazırsınız.
6 Dudak dolgusu: Daha volümlü ve çarpıcı dudaklarla yılbaşı makyajınız hem çok daha etkileyici hem de daha göz alıcı olacaktır. Dudak dolgusu kısa süren, küçük bir enjeksiyon gerektiren ihtiyaca göre hacimlendirici veya şekillendirici,ayrıca perioral (ağız çevresi) çizgileri ve kırışıklıkları da giderebilenbir dolgu (hyaluronikasit) uygulama yöntemidir.