Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeşim Salkım’ın dedesinin evi yıkıldı
Yeşim Salkım’ın dedesinin evi yıkıldı
Şarkıcı Yeşim Salkım’ın dedesinin Milas'taki evi, Muğla Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu kararı doğrultusunda yıkıldı. Yıkım işlemleri belediye ekiplerince gerçekleştirildi.
Yaşam 14 Şubat 2020 - 15:05

Muğla'nın Milas ilçesinde terk edilmiş metruk binaların yıkılması için çalışma başlatıldı. Muğla Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu kararı doğrultusunda yıkımına karar verilen yaklaşık 15 yapının arasında ses sanatçısı Yeşim Salkım'ın dedesinin evi olan Gazipaşa – Firuzpaşa Mahallesi İnönü Caddesi'nde yer alan yapı da yer aldı.

 

3. derecede arkeolojik sit alanında kalan ve yoğun trafik akışının olduğu İnönü Caddesi'ne yakınlığından dolayı tehlike arz eden bir bölümü 2017 yılında yıkılan binanın tamamı Milas Müze Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde Milas Belediyesi Ekiplerince yıkıldı.

Tescilli olmadığı ve resmi kayıtlara göre Hakkı Salkım'a ait olduğu öğrenilen binanın yıkım çalışmaları sırasında çevrede güvenlik önlemleri de alındı.

Çalışmalar yarım saat sürdü. Milas'ta tespit edilen yaklaşık 15 metruk binanın da yıkım çalışmalarının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği öğrenildi. (İHA)

Son güncelleme: 07:48 - 17.02.2020