Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yılanlar yüzünden evini yıktı
Ağrı'da Yolluyazı köyünde oturan Mustafa Koçak, 11 kişilik ailesi ile yaşadığı evine yılanların yuva yaptığını iddia ederek, evlerini yıkmak zorunda kaldıklarını söyledi
Yaşam 15 Ekim 2020 - 12:37

Uzun yıllardır ikamet ettikleri evlerini bütün çabalara rağmen yılanlardan temizleyemediklerini dile getiren Koçak, 11 nüfuslu ailesi ile birlikte geçici olarak abisinin evine yerleşmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Koçak, şunları söyledi:

* Yılanlar dadandığından dolayı yıllardır oturduğumuz evimizi yıktık. Yılanların yuvasını, dört tane yılan yumurtası ve birkaç tane de yılan bulduk.

* Şu anda yılanlar burada var. Duvarların arasına girmişler. 3-4 gündür çalışma yapıyoruz. Varsa diğer yılanları da çıkaralım diye.

* Akşam eve gittiğimizde de duvarların üstüne çıkıyor yılanlar. Onları fark edip dışarı çıktığımızda da hemen deliklere giriyorlar.

(FOTO: İHA)

“BİZİM SOKAKTAN KİMSE GEÇEMİYOR”

* İlk olarak küçük çocuğum mutfakta fark etti yılanı. Daha sonra oturduğumuz salonun ortasına da bir tane yılan düştü. Bu da pencereden gelmiştir diyerek önemsemedik.

* Sonraki gün tavandan bir tane yılan daha düşünce yuva olduğunu düşünerek tedbir almaya başladık. O geceyi ağabeyimin evinde geçirdik.

* Ertesi gün evin üstünü açtık çok sayıda yılanla karşılaştık. Komşular da korkuyor. Bizim sokaktan kimse geçmiyor, yılanlar çok diye.

* Şu an evimizi yıkmak zorunda kaldık. Misafir kalıyoruz. Zor durumdayız. (İHA)

Son güncelleme: 14:17 - 15.10.2020
Etiketler