Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yine öğretmen yine taciz
Yine öğretmen yine taciz
Van’ın Başkale ilçesindeki bir ortaokulda öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla bir öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.
Yaşam 6 Nisan 2016 - 22:41

Van'ın Başkale ilçesinde İngilizce öğretmeni D.S. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı' ve ‘Çocuğun görebileceği yerde müstehcenlik' suçlarından dava açıldı.

15 YIL HAPSi iSTENiYOR

Van'ın Başkale ilçesindeki bir ortaokulda kız ve erkek öğrencileri taciz ettiği ve müstehcen içerikli filmler izlettiği iddiasıyla bir öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. İngilizce öğretmeni D.S.'nin ‘Çocuğun cinsel istismarı' ve ‘Çocuğun görebileceği yerde müstehcenlik' suçlarından 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Çocuğunuzla KONUŞUN

Son zamanlarda gündemden düşmeyen çocuk istismarı konusunda uzmanlar aileleri uyarıyor.

– 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Koray Karabekiroğlu, çocukların neyin istismar olduğunu anlayabilmesi gerektiğini söyledi. Karabekiroğlu, “Ailenin çocuğuna bilgi vermesi lazım. Vücudunun belli bölgelerine dokunulmasının yanlış olduğu, anne-babası dışında kimsenin yanında çıplak olmaması gerektiği anlatılabilir” diye konuştu.

 

Son güncelleme: 22:42 - 06.04.2016