Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yoga eğitmeni, tacizcisini ifşa etti
Yoga eğitmeni, tacizcisini ifşa etti
Sosyal medyada videolar paylaşan Yoga Eğitmeni Doğanay Konalı, bir kullanıcının yazdığı mesajla şoke oldu. Konalı, kendisine "Kudurmuş, azmış, nereden buluyor bu cesareti" diyen isme, "Cesaretimi Türk kadınlarından alıyorum" dedi. 
Yaşam 28 Nisan 2018 - 15:38

Kadına yönelik maddi ve psikolojik taciz ile şiddet hem sokakta hem sosyal medyada bir türlü son bulmuyor. Sokakta kadınları görmekten rahatsızlık duyan, kadının toplumsal hayata, iş dünyasına, sanat çalışmalarına katılmasına tahammül edemeyenler saldırılarını sürdürüyor.

Son olarak sosyal medyada bir kullanıcı Yoga Eğitmeni Konalı’nın bir videosuna “Bunların babası, erkek kardeşi, abisi, dayı oğlu, amca oğlu, ailelerinde bir erkek adam yok mu arkadaş. Biz bırakın kız kardeşimizi, ablamızı, 50 yaşındaki annemizi pencereye çıkarmıyoruz. Orası burası yanlışlıkla açılır vs el alem bakmasın diye. Bunlar daracık vücudunun her yerini belli eden taytlar giyinip burada kendilerini milyonlara izletiyorlar. Burada her cinsten insan var. Sapığı, abazası her türlü insan izliyor. Hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz, hiç mi sülalenizde birisi benim videomu görür diye korkmuyorsunuz arkadaş. Ne geniş mezhepli insanlar var hayret ki hayret! Ben bir erkek olarak, şuraya video atmaya çekinirim, eş, dost, akraba belki görür diye. Kadınlar, kızlar kudurmuşlar, azmışlar, yoldan çıkmışlar adeta. Nereden buluyorsunuz bu cesareti anlam veremiyor” şeklinde bir mesaj yazdı.

doganaykonali
‘NORMAL KABUL EDİLMEMELİ’

Bu mesaj üzerine birçok kullanıcı Konalı’ya destek mesajı gönderdi. Sozcu.com.tr’ye açıklama yapan Konalı, “Bu aslında her gün sayısız kadına yazılan sıradan bir mesaj türü. Ama bunu normalleştirmemek adına paylaşmak ve duyurmak istedim. Bana bu mesajı atan kişi tayt giyerek video çekmem konusunda nereden cesaret bulduğumu sormuş. Ben bu cesareti öncelikle beni Atatürk ilke ve değerleriyle yetiştiren annemden, ailemdeki güçlü kadınlardan, başarılarıyla tarih yazan sporcu, bilim insanı, sanatçı Türk kadınlarından ve binlerce kadından alıyorum. Bu mesajların normal kabul edilmemesi için sesimizi duyurmalı ve birbirimize destek olmaya devam etmeliyiz” dedi.

Son güncelleme: 15:41 - 28.04.2018