Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vatandaşlar tepkili: ‘Çukur Deresi’nde HES istemiyoruz’
Vatandaşlar tepkili: ‘Çukur Deresi’nde HES istemiyoruz’
Karadeniz'de yapılması planlanan HES'lere yönelik tepkiler artıyor. Ordu'da bulunan Çiseli Şelalesi'nin de yer aldığı Çukur Deresi üzerine yapımına başlanan hidroelektrik santraline karşı toplandı ve "Derenin etrafındaki hayat biter. Bizler de biteriz" dedi.
Yaşam 22 Ocak 2018 - 15:59

Altınordu ilçesi Karaolum Mahallesi Kısık Kumlugöl Kanyonu’nda bulunan Çiseli Şelalesi’nin de yer aldığı Çukur Deresi üzerine HES yapımına başlanması, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, çevreciler ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Çiseli Şelalesi önünde pankartlarla eylem yapan grup adına açıklama yapan Karaoluk Mahallesi sakinlerinden Hüseyin Aslan, “Projenin inşaatı daha yeni başladı, bittiğinde ve HES çalışmaya başladığında burada yaşamanın imkanı kalmayacak, burası artık bizim mahallemiz olmaktan çıkacaktır. Doğa bir bütündür, derenin suyunu alırsanız, orada balık da olmaz, bitki de olmaz. Derenin etrafındaki hayat biter. Bizler de biteriz” dedi. DHA

hess


Son güncelleme: 16:20 - 22.01.2018