O kalabalıkta annesini bulması birkaç saniye sürüyor

Baharın gelişiyle doğa yeniden canlanmaya başlıyor. Süt kuzuları meraya giden annelerinin dönüşünü heyecanla bekliyor. Yüzlerce koyun içinden annelerini saniyeler içinde bulan kuzuların anneleri ile buluşma anları duygusal anlara sahne oluyor.

Koyunların kuzulama döneminin başlaması ile birlikte çiftliklerde her yıl olduğu gibi bu yılda renkli ve duygusal görüntüler oluşuyor.

GÜNDE İKİ KEZ
Erzincan’da hayvancılıkla uğraşan Şavak aşiretine bağlı aileler, baharın habercisi kuzuların doğması ile birlikte anneleriyle buluşmasını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez gerçekleştiriyor.

ANNELER MERAYA GİDİYOR
Kuzulayan koyunlar, bir süre yavrularıyla aynı mekanda bırakılıyor. Ardından ayrı yere alınan kuzular sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere anneleriyle bir araya geliyor.

BULUŞMA SAATİNDE KUZULARI HEYECAN SARIYOR
Buluşma saatinin yaklaşmasıyla koyun ve kuzuları adete heyecan sarıyor. Kapının açılmasıyla birlikte anne ve yavrular saniyeler içinde ses ile kokuları sayesinde birbirlerini buluyor.

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER
O anlar da ise içleri ısıtan muhteşem görüntüler ortaya çıkarıyor. Her koyun yavrusunu sesinden tanıyarak süt vermesi ise olaya ayrı bir güzellik katıyor. İHA

Köylerde tarım ve hayvancılık yaşlılara kaldı İlginizi Çekebilir Köylerde tarım ve hayvancılık yaşlılara kaldı