Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüzümüzü güldüren kızlar
Yüzümüzü güldüren kızlar
En son 2004 yılında altın madalya aldığımız judoda Türkiye büyük başarı elde etti.
Yaşam 25 Nisan 2016 - 04:45

Kayra Almila Sayit ve Belkıs Zehra Kaya, Büyükler Judo Avrupa Şampiyonası'nda bir altın, bir bronz madalya sahibi olarak gururumuz oldu.

İKİ BRONZ, BİR ALTIN

Kayra Almira Sayit, finalde Ukraynalı rakibini heyecanlı bir karşılaşmanın sonunda yenerek altın madalya ve şampiyonluk elde etti.

RUSYA'NIN Kazan kentinde düzenlenen Büyükler Judo Avrupa Şampiyonası'nda ilk gün 48 kiloda Dilara Lokmanhekim'in kazandığı bronz madalyanın ardından üçüncü gününde Türkiye'ye bir altın, bir de bronz madalya geldi. +78 kiloda Kayra Almira Sayit Avrupa şampiyonluğunu ve altın madalyayı getirirken, aynı sıklette Belkıs Zehra Kaya da bronz madalyanın sahibi oldu. Türkiye, şampiyonayı 46 ülke içinde yedinci sırada kapattı.

OLİMPİYAT YOLUNDA

1984 doğumlu judocumuz Belkıs Zehra Kaya, bronz madalyasıyla böyle selam verdi.

FİNALDE tatami adındaki judo minderine Ukraynalı rakibiyle çıkan Kayra, heyecanlı bir karşılaşma sonrası rakibi Svitlana Iaromka'yı yendi ve Kazan'daki Tatneft Arena'da İstiklal Marşımızı çaldırdı. Belkıs ise Litvanyalı rakibini yenerek bronz madalya aldı ve podyumda Kayra'nın yanında yer aldı. Bu sonuçların ardından iki milli sporcumuz da Rio de Janeiro'da yapılacak yaz olimpiyatlarına katılma yolunda önemli bir adım atmış oldu.