Sözcü Plus Giriş
GALERİ Zencefilin yararları nelerdir? 3 Ağustos 2018 02:50
1 İşte dünyanın en çok bilinen ve hemen hemen her kültürde kendine yer bulan zencefilin bilinmeyen faydaları...
2 Birçok kadının en önemli sorunlarından biri selülittir. Bu hoş olmayan görüntüden kurtulmak için zencefilden yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ilık su ile zencefili karıştırmak ve lifle cildiniz uygulamak. Bu işlemin hafta da 2 kez tekrar ederseniz selülitlerin yok olduğunu göreceksiniz.
3 Eğer sindirim problemleriniz varsa ve sık sık mide bulantısından şikâyet ediyorsanız taze zencefil çayı içerek bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.
Zencefil sadece taze ya da toz olarak değil yağ şeklinde de fayda sağlar. Bunun içine ellerinize her gün zencefil yağı sürün. Elleriniz yumuşacık olacaktır.
4 Zencefil bedeninizi güçlendirir ve çeşitli hastalıklara karşı direncinizi artırır.
Kadınlar adet sancıları her zaman rahatsız edici olur. Her ay çekilen bu ağrılardan zencefil çayı ile kurtulabilirsiniz. Bir bardak sıcak suyun içine 2 damla limon bir kaşık bal ve bir kaşık toz zencefil katarak içmeyi deneyin. Ağrıların azaldığını göreceksiniz.
5 Zencefil tüketimi beyin hücrelerinin yenilenmesini sağlarken Alzheimer ve Parkinson gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır. Zencefil çok miktarda anti-oksidan içerir ve vücudun yenilenmesini sağlayarak yaşlanmasını önler.
Metabolizmayı hızlandıran zencefil, yağların yakılmasına yardım ederek kilo vermeyi sağlar.
6 Metabolizmayı hızlandıran zencefil, yağların yakılmasına yardım ederek kilo vermeyi sağlar.
Yapılan araştırmalara göre zencefil tüketimi kan şekerini ve kolesterol seviyesini normale döndürür. Bunun dışından zencefil yüksek tansiyon hastaları içinde sağlıklıdır.
Zencefil saç büyümesini destekler ve saç derisinde oluşan kepeklenmeyi engeller.