Yerin metrelerce altında ilk sahur

Zonguldak'ta kömür ocaklarında çalışan işçiler yerin metrelerce altında ilk sahurlarını gerçekleştirdi. Domates, biber, konserve, soğan ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin 250 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı.

Yerin metrelerce altında ilk sahur

Asma Mahallesi’nde özel bir maden şirketine ait ocakta 24.00-08.00 vardiyasında çalışan işçiler Ramazan ayının ilk sahurunu maden ocağında yaptı.

Yerin 250 metre altında, sahur vaktinin gelmesiyle işlerine ara veren maden işçileri, tahtadan yer sofrası kurdu.

(FOTO: DHA)

Evlerinden getirdikleri yiyecekleri kömür karası elleriyle hazırlayan işçiler, birlikte ilk sahurlarını yaptı.

İşçiler, sahurun ardından maden şehitleri ve kazasız bir Ramazan ayı geçirmek için dua etti. İşçiler sahurun ardından işlerine döndü.

(FOTO: DHA)

7 yıllık maden işçisi evli ve iki çocuk babası Ekrem Barutçu, “Bugün Ramazanın ilk günü. Sahurumuzu arkadaşlarla ocakta yaptık. Yer altında çalışan tüm işçilere Allah yardım etsin. Herkese nasip olmaz ocakta Ramazan ayına girmeye. Bazen böyle denk geliyor. Allah’ın izniyle orucumuzu tutmaya çalışıyoruz” dedi.

(FOTO: DHA)

Ailelerinden uzakta sahur yaptıklarını ifade eden evli ve üç çocuk babası 8 yıllık maden işçisi Gökhan Cin ise, “Ramazanın ilk gecesinde sahurumuzu madende yapmak denk geldi. Allah’ım inşallah Ramazan boyunca oruç tutmayı ve sahur yapmayı nasip eder. Madende çalışan bütün arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” diye konuştu. (DHA)

Valilik açıkladı! Ramazan'da aşı uygulaması saat 24.00'e kadar sürecek İlginizi Çekebilir Valilik açıkladı! Ramazan'da aşı uygulaması saat 24.00'e kadar sürecek

 

Loading...