Hotmail

Hotmail, 1996 yılında Jack Smith ve Sabeer Bhatia tarafından kurulmuş bir elektronik posta hizmetidir. Microsoft, Hotmail’i doğrudan MSN İnternet araçlarına entegre etmiştir. Bu hizmet, özellikle 2004’te rakibi Gmail’in gelmesine kadar İnternet kullanıcıları tarafından büyük ölçüde benimsendi. 2005’in sonunda, Microsoft mesajlaşma sistemini geliştirdi, 1 GB depolama alanı sağladı ve yavaş yavaş Windows Live Hotmail olarak adlandırdı.

Hotmail ne için kullanılır?

Bu mesajlaşma portalı ayrıca bir antispam, bir antivirüs, bir metin düzenleyici, bir takvim, bir adres defteri, bir not defteri, çok dilli bir ara yüz, bir yazım denetleyicisi, klavye kısayolları ve mesajları alıcıya göre filtrelemenize ve aramanıza izin veren sistemdir. Arama aracı içerir, mesaj konusu ekler (mesaj başına 25 MB’a kadar), gönderilme veya alınma tarihi, anahtar kelimeler ve diğer parametreleri içinde barındırır.

Hotmail nasıl çalışır?

Outlook.com sayfasına gidin ve sağ altta yer alan “Ücretsiz hesap oluşturun”a tıklayın.

Karşınıza “hesap oluştur” sayfası gelecektir. Burada mail adresinin adı ne olmasını istiyorsanız, onu yazın. Sağ tarafta yer alan bölümde istediğiniz mail adresini seçebiliyorsunuz. Seçenekler: @outlook.com, @outlook.com.tr, @hotmail.com

Mail adı seçtikten sonra “Parola Oluşturma” sayfası açılacaktır. Sistem sizin seçtiğiniz parolayı kabul etmezse uyarıda bulunur: Parola en az 8 karakterden oluşmalı ve içinde şunlardan en az ikisi bulunmalıdır: büyük harf, küçük harf, sayı ve simge.

Parolayı yazdıktan sonra “Adınız Nedir?” sayfası açılır. Burada adınızı ve soyadınızı yazarsınız. Ad veya soyadı yazmadığınız taktirde uyarı gelir: “Bu bilgi gereklidir”

Ad ve Soyadı yazıldıktan sonra sistem sizden “Doğum Tarihi” bilgilerini isteyecektir. Hangi ülkede yaşıyorsanız, o ülkeyi seçebilirsiniz.