Instagram

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulmuş ücretsiz bir sosyal ağ hizmetidir. İlk olarak Ekim 2010’da ios’ta piyasaya sürüldü ve Nisan 2012’de Android’de kullanıma sunuldu.

Öncelikle cep telefonunuzun işletim sistemi hangisiyse, android – ios, o işletim sisteminden Instagram’ı indirebilirsiniz. Hizmeti kullanmaya başlamak için bir Instagram hesabı açmanız gerekir. Facebook ile giriş yapabilir veya adınızı, e-posta adresinizi verebilir ve bir kullanıcı adı ve şifre belirleyebilirsiniz. Gerekirse birden fazla Instagram hesabı bile oluşturabilirsiniz. Ayrıca birden fazla hesap oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Instagram’da atılan ilk fotoğraf

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 6 Ekim 2010 yılında kuruldu. Mike Krieger, 16 Temmuz 2010 tarihinde Miami’nin ünlü South Beach’ı fotoğrafını çekti, Instagram’da paylaştı.

İlk olarak IOS’ta 6 Ekim 2010 yılında yayınlandı. Bu tarihten iki yıl sonra 3 Nisan 2012 tarihinde Android telefonlarda uygulamaya geçildi.

Instagram ne zaman satıldı?

6 Eylül 2012 tarihinde Instagram, Facebook tarafından satın alındı. 2012 yılında Instagram, 300 milyon dolar ve 23 milyon dolar hisse senedi karşılığında satıldı. 2012’den bu zamana dek, Instagram, Facebook tarafından işletilmektedir.

Instagram kaç dili destekliyor?

Uygulama ilk olarak İngilizce olarak sunuldu. 2010’dan bu zamana dek uygulama 31 dil tarafından desteklenmektedir.

INSTAGRAM PROFİLİME KİM BAKTI?

INSTAGRAM’DA ETİKETLEME NASIL YAPILIR?

INSTAGRAM’DA EN ÇOK KULLANILAN HASHTAG’LER