Sözcü Plus Giriş

instagram profilime kim baktı?

Güncellenme: 20:03, 01/06/2021

instagram profilime kim baktı, sorusunun cevabını Instagram, net bir şekilde açıkladı: Profile bakmanın datasını paylaşmıyoruz! Sosyal medya devi bu tarz uygulamaları cep telefonunuza indirmeme konusunda insanları uyardı.

Instagram profilinizi kimin görüntülediğini size göstermeyi vaat eden birçok uygulama var. Ama aldanmayın: bu uygulamalar kesinlikle işe yaramaz! Çoğu zaman kişisel bilgilerinizi almaya çalışıyorlar veya tamamen yararsız bir hizmet için sizden ücret alıyorlar. En iyi ihtimalle, size Instagram’da ücretsiz olarak görebileceğiniz, yakın zamanda etkileşimde bulunduğunuz kişilerin bir listesini verirler!

Instagram hesabında profil kesinlikle görülmüyor mu?

Pratikte, Instagram profilinizi kimin ziyaret ettiğini tam olarak bilmek imkansızdır: Sosyal ağ, çeşitli algoritmalarının sırrını saklar ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının bilgilerini vermesine izin vermez. Ancak, birkaç standart fonksiyonla hesabınızı düzenli olarak hangi kişilerin ziyaret ettiğini belirleyebilirsiniz.

Hikayelerinizi görüntüleyenlerin listesine bakın

Instagram, hikayelerinizi kimlerin görüntülediğini bilmenizi sağlar . Bu aslında profilinizi kimin görüntülediğini bilmenin tek yoludur. Aslında; sosyal ağ, hikayenizi görüntüleyen izleyicilerin listesini kaydeder ve 24 saatlik yayın süresi boyunca ona bakmanıza izin verir.

Bu listeye erişmek için uygulama ile Instagram profilinize gidin. Hikayenizi açın ve yukarı sürükleyin. Abone olan veya olmayan her izleyicinin adı belirtilir.

Ne kadar çok hikaye yayınlarsanız, içeriğinizi düzenli olarak kimlerin gördüğünü ve profilinizi ziyaret ettiğini bilme olasılığınız o kadar artar. Bununla birlikte, sizi takip eden bir kullanıcının hikayenizi uygulamanın ana ekranından izlemiş olabileceğini, dolayısıyla profilinizi ziyaret etmemiş olabileceğini unutmayın.

Son beğenileri, yorumları ve takipçileri inceleyin

Gönderi etkinliğiniz ayrıca profilinizi kimlerin görüntülemiş olabileceği hakkında size ipuçları verebilir. Instagram uygulaması olmadan, ekranın alt kısmındaki kalp simgesine dokunarak Aktivite sayfasını açın. Bu sayfada, en son hangi kişilerin abone olduğunu ve gönderilerinize kimlerin yorum yaptığını veya beğendiğini görebileceksiniz. Bu sözler ve etkinlikler genellikle bir kullanıcının profilinizi görüntülediğini gösterir. Bir ziyaretçi gönderilerinize ne kadar çok beğeni veya yorum bırakırsa, profilinizi görme olasılığı o kadar artar.

Son Dakika instagram Haberleri