Sözcü Plus Giriş

Instagram’da etiketleme nasıl yapılır?

Güncellenme: 20:01, 01/06/2021

Instagram gönderilerinizde bir kullanıcıyı nasıl etiketleyeceğinizi bilmek ister misiniz? Basit adımları izleyerek ve bunu yapabileceğiniz iki farklı yolu hem bireysel hem de hikayelerde açıklayarak nasıl yapacağınızı gösteriyoruz.

Bir gönderide biri nasıl etiketlenir?

Instagram’da etiketlemenin iki yolu vardır:

⦁ Görüntü veya videoyu gönderme işlemi sırasında, bir kez yayınlandıktan sonra etiketler zaten görünür.

⦁ Yayını yükledikten sonra.

Gönderirken Instagram’da etiketleyin!

Instagram’da içerik yayınladığınızda, önce orada görünmesini istediğiniz her şeyi eklediğiniz bir yapılandırma aşamasından geçersiniz:

⦁ Fotoğrafın açıklaması
⦁ Konum
⦁ Birini etiketleyin

Kişileri etiketleme seçeneğine tıkladığınızda fotoğraf açılır ve etiket eklemek istediğiniz kişinin resmine tıklayıp Instagram hesabını yazmanız gerekir.

Profili göründüğünde, üzerine tıklayın ve etiketlenecektir. Instagram gönderisini paylaşın ve bitirdiniz!

Feed’deki bir gönderiden etiket nasıl kaldırılır?

Feed’e etiket eklemek mümkün olduğu gibi, resimlerinizden herhangi bir etiketi kaldırabilir veya hatta etiketinizi eklediğiniz yerden kaldırabilirsiniz.

Bunu yapmak için resme veya videoya gidin, sağ üstteki üç noktayı ve ardından “düzenle”yi tıklayın. Tıpkı etiket ekleyebildiğiniz gibi, onları aynı şekilde silebilirsiniz.

Ancak, paylaşmadığınız bir gönderideki etiketi hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız, üç noktaya geri dönmeniz, etiket seçeneklerine tıklamanız ve şunu seçmeniz gerekir: etiketimi resimden kaldır.

Son Dakika instagram Haberleri