BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Yasemin Candemir 08:00 5 Haziran 2014

Hayatımın en huzurlu günü

Geçen hafta sonu uzun zamandır çıktığım tatillerin en güzeline çıktım. Program dört gün süren bir terapi programı. Yenilenmek, tazelenmek, dileklerinin gerçekleşmesi için yapılıyor. Başka biri olarak döndüm İstanbul’a. Hayatta bir defa da olsa kendinizi düşünmek isterseniz "hiç durmayın" derim.

Terapi derken oturup sıkıcı konuşmalar yapılacak, içinizi açmanız beklenecek gibi şeyler sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine kendiniz gibi olmanız isteniyor sadece. Sizi konuşarak açıyorlar tabii ama gerçekten arkadaş olup kendilerinden de çok bilgi vererek yapıyorlar bunu.

Sanat terapisinin esas olumlu yönleri; aslında konuşarak değil, çılgınlar gibi attığınız fırça darbeleri eşliğinde çıkıyor ortaya. İlk gün gözlerimi kapatıp yaptığım resimlerden çok keyif aldım. Ellerimiz hangi yöne savrulursa savrulsun önemli değildi. Önemli olan içimizdekini ellerimizle dışarı çıkarabildiğimizi görmeleriydi.

Ertesi gün daha da keyifliydi. Talyaa Vardar’ın elindeki tarot benzeri “kişilik kartları” tüm hayatımızı son derece mucizevi bir şekilde okudu. Yere yatıp bir resim kağıdının üzerinde bedenimizi çizerken, ellerimizde şaraplar aynı fona kendi öz resimlerimizi yaparken, en huzurlu güne ulaşma şansını da yakaladık.

Hayatımda belki de ilk defa hiçbir şey düşünmeden, sevildiğim ve çok önemsendiğim bir ortamda tamamen bana bırakılmış bir şekilde resim yaptım.

Bunu yaparken herbirinin tek tek inceleneceğini, bundan sonra hayatımda ne gibi değişiklikler yapmam gerekeceğini anlatan muhteşem insanlar vardı çevremde. Her sene, senede bir defa da olsa söz verdim kendime aynı terapiyi mutlaka alacağım diye.

Uzun zamandır yaşadığın en mutlu, en kusursuz günü söyle deseniz kafam Alaçatı Aladi Butik Otel’de yaşadığımız o sihirli anlara gidiyor. Bu insanın kendine verebileceği en büyük hediye aynı zamanda.

Siz de onlara ulaşmak isterseniz FLOW Coaching International’a uğramanız ve yıllarını yurtdışında sanat terapisine adamış Talyaa Vardar’la tanışmanız gerekiyor. Tanışınca hayatınızın tamamen değişeceğini göze alarak gidin…

Son Dakika Haberleri