BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Moda 08:00 24 Şubat 2013

Her müşteri bir fidan

İkinci el kıyafet deyince bucak bucak kaçan tek ülke biziz muhtemelen. Bu site hem ikinci el satıyor hem herkes için bir fidan dikiyor

Aldığınız bir parça giysi, çanta, ayakkabı ya da aksesuar doğaya bir fidan olarak geri dönsün ister miydiniz?

Kulağa ne hoş geliyor değil mi? Hele de tüketim çılgınlığının çocuklarımıza borçlu olduğumuz dünyayı böylesine tehdit ettiği bu çağda….

Geçtiğimiz yıl ikinci el giysi ve eşyaları değerlendirmek amacıyla kurulan ortakdolap.com internet sitesi tek tek her müşterisi için bir fidan dikerek bu hayali gerçek kılıyor.

Her türlü ikinci el giysi, eşya, aksesuarın yanı sıra lüks markaları ve vintage ürünleri de barındıran sitenin kurucusu  Özlem Ünal’a göre “Yakın çevremizden başlayarak farkındalıklarımızı arttırmalı, doğadan aldıklarımızı bir şekilde doğaya geri vermek adına hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Gelismiş ülkelerde bu farkındalıkla yetişen kişiler 2.el kültürüne sahip çıkarak yaşamlarını sürdürüyorlar.. Ancak bizim kültürümüzde 2.el farklı algılanıyor; Başkasının eskisi diye değerlendiriliyor. Alım gücü yerinde olan tanıdığımız hemen herkes 2.ele bu gözle bakıyor, hiç kimse  ‘Var olan tüketim çılgınlığına bir son vermeliyiz nereye kadar?’ diye düşünmüyor, üstelik söz konusu olan bizi kendilerinde yaşatacak çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız dünyamızken..”

Son Dakika Haberleri