'GÜNEŞ GÖZLÜĞÜM OLMADAN ASLA!' DİYEN İNSANLARIN 3 ÖZELLİĞİ

'En şık aksesuar hangisi?' diye bir soru sorsak şüphesiz ki kol saati ve güneş gözlüğü zirveye oynardı. Kol saatleri akıllı telefonlarımız yüzünden artık tamamen aksesuar mahiyeti taşısa da güneş gözlükleri hem gözlerini güneşten korumak isteyenlerin, hem de aksesuar amacıyla kullananların vazgeçilmezi. Günümüzde güneş gözlükleri modaya dair olmazsa olmaz faktörlerden biri. Üstelik kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Bu durumu şehrin en kalabalık yerlerinde gezerken rahatça gözlemleyebilirsiniz.


Bir arkadaşınıza 'bu güneş gözlüğü sana çok yakışmış,' ya da hiç tanımadığınız biri için 'güzel güneş gözlüğüymüş,' dediğiniz illa ki olmuştur. Peki nedir bu işin alametifarikası? İnsanlar neden güneş gözlüğünü bu kadar çok seviyor? Herkesin ilk önceliği farklıdır ama bazıları öncelikleriyle de fark yaratır. Öyleyse şimdi 'Güneş gözlüğüm olmadan asla!' diyen ve fark yaratan insanların öne çıkan özelliklerine bir göz atalım.

Söz konusu cool olmaksa güneş gözlüğü şart

Güneş gözlüklerinin insanın havasını değiştirmediğini kim iddia edebilir ki? Her şeyden önce bambaşka birine dönüşebiliyorsunuz. Size havalı bir duruş katması da cabası. Bazıları sırf bu yüzden güneş gözlüklerine büyük önem veriyor. Onlar güneş gözlüklerinin tarz yaratan özelliği konusunda uzmanlaşmış insanlar. Klasik giyinirken farklı, sportif giyinirken başka güneş gözlüğü takan birini tanıyorsanız, bu kategoriye dahil olduklarını söyleyebiliriz.

Makyaj niyetine güneş gözlüğü

Kadınlar için makyajın ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. Biz güneş gözlüklerinin koruyucu ve tarz yaratan özelliklerine dikkat çektik ama kadınlar için bir de bu detay var. Bazı kadınlar makyajsız dışarı çıkarken güneş gözlüğünü makyaj niyetine kullanıyor. Kimi zaman güneş gözlüğü bir kadının makyajına dönüşüyor. Kadınlar bu hususta oldukça başarılı. Söz konusu tarz olduğunda erkeklerin kadınlara nazaran daha geriden geldiğini hepimiz biliyoruz.

Nasıl gördüğünü daha çok önemseyenler

Kimisi güneş gözlüğünün tarzından ziyade camına daha çok önem verir. Kalite camdan anlaşılır doğru fakat güneş gözlüğünü taktığınızda renklerin nasıl göründüğü de son derece önemlidir. Mesela doğa tutkunu olan ve her fırsatta doğaya giden biri, güneş gözlüğünü de bu önceliğine göre belirler. Çünkü doğada yürürken ya da kamp yaparken, gözlerini güneşten korunmanın yanı sıra renklerin nasıl göründüğü de çok önemlidir.

ATASUN OPTİK'TEN ÇOK ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

Eylül ayında 200. mağazasının açılışını yapan Atasun Optik, hayatınıza renk katan güneş gözlüklerinin yanı sıra şimdi bambaşka bir dünyanın da kapılarını aralıyor. 200. Mağazasının açılışıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile işbirliğine merhaba diyen Atasun Optik, 2.000 çocuğun bir yıllık eğitim masrafını karşılayacak. Artık Atasun Optik'ten alışveriş yapmak hayatımıza farklı bir anlam katıyor olacak.