ANNELER DİKKAT! MARKET YOĞURTLARI…

Tıp ilminin babası Hipokrat diyor ki; “yiyecekleriniz ilacınız olsun, İlaçlarınız da yiyeceğiniz.” En sağlıklı yiyeceklerin başında gelen yoğurt ise, Türkiye'de yılda ortalama iki milyon ton üretiliyor. Yani bir yıl içinde bir kişi ortalama 30 kilo yoğurt tüketiyor.


Peki ama hangi yoğurt? Tabii ki evimizde mayalanan geleneksel ve doğal köy yoğurdu tüketmeliyiz...

Neden ev yoğurdu tercih edilmeli?

İşte yoğurdunuzu evde mayalamanız için nedenler:

- Ev yoğurdu, içerdiği yüksek miktardaki probiyotik bakteriler ile sindirim sisteminizi düzenler ve vücudun kansere karşı direncini artırır.

- Bol miktardaki kalsiyum ile kemik dokusunun korunmasına yardımcı olur.

- Bağışıklık sistemini desteklerken, hastalık ve enfeksiyonlarla savaşan T hücrelerinin aktivasyonunu artırır ve daha güçlü hâle getirir.

- Ayrıca alerjik hastalıklara karşı direnci artırır.

İnsanlar doğal yoğurda geri dönüyor

Fabrikasyon olarak üretilen yoğurtlarda uygulanan UHT veya pastörizasyon işlemi, bazı vitamin ve mineral değerleri ile probiyotik bakterilerin kaybına neden oluyor. Birçok insan daha sağlıklı ve besin değerinin yüksek olması açısından yoğurdunu evde yapmayı tercih ediyor. Bu insanların sayısının her geçen gün daha da arttığını söyleyebiliriz. Şimdi "ben yoğurdumu evde yapıyorum," diyenler için bir önerimiz var. Geleneksel köy yoğurdunu evinizde 'Biodesis Probiyotikli Yoğurt Mayası' ile yapabilirsiniz.

BİODESİS PROBİYOTİKLİ YOĞURT MAYASI İLE ZENGİN PROBİYOTİKLİ YOĞURT TARİFİ

Biodesis firmasının geliştirdiği probiyotikli yoğurt mayası ile probiyotiklerce zengin yoğurdunuzu ister çiğ, ister pastörize, isterseniz de UHT sütten mayalayabilirsiniz.


Bir paket maya başlangıçta 10 milyar canlı probiyotik bakteri içermektedir ve mayalamadan 48-72 saat sonra probiyotik miktarı yaklaşık 3 katına kadar çıkmaktadır. Yoğurdunuzu kolayca nasıl mayalayacağınızın tarifini ise alttaki uygulamalı videodan izleyebilirsiniz.


Sağlığınız için önemli bir adım atın ve bugünden itibaren kendiniz ve aileniz için kendi yoğurdunuzu evinizde mayalamaya başlayın.

Biodesis Probiyotikli Ev Yoğurdu Tarifi