İSTANBUL'DA TATİL TADINDA BİR YAŞAMIN SIRRI

İstanbul, yüzlerce yıldır medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kadim şehir... Bu şehrin öyle bir havası var ki; alışanlar vazgeçemez, yeni gelenler unutamaz, yıllar geçse bile hep hatırlanır. İstanbul'u sıra dışı ve vazgeçilmez yapan birçok özelliği bulunuyor. Bunlardan en önemlileri, dünyada eşi benzeri olmayan boğazı ve tabii ki şehrin denizlerle kuşatılmış olması. Üstelik bu özelliklere şimdi bir de Kanal İstanbul ekleniyor.


Tatil denilince insanların aklında birçok şey çağırışım yapabiliyor. İstanbul'u farklı kılan özelliklerden biri de bu. Birçok farklılığı içinde barındıran bu şehirde, tatile gitmeden de tatil tadında bir yaşam sürdürebilirsiniz.


Nasıl mı? İşte o sorunun cevabı:

Farklı kültürleri tanıyabilirsiniz


Bazı insanların kültür farklılıklarına dair muazzam bir merakı vardır. Tatile giderken akıllarının bir köşesinde yeni kültürleri tanımanın heyecanını duyarlar. İstanbul bu anlamda dünyanın en nitelikli şehirlerinden bir tanesi. Burada birçok kültürü tanıma imkanınız var.

Doğadan kopmadan yaşayabileceğiniz bir şehir


Bilinçli şehirleşme, bir şehrin güzelliğini koruması açısından son derece önemli. Özellikle son yıllarda bu gereklilik eskiye nazaran çok daha fazla önemseniyor. İstanbul'da doğa ile iç içe bir yaşam sürmeniz de mümkün. Şehrin kuzeyindeki Belgrad Ormanı ve Florya'daki Atatürk Orman Parkı başta olmak üzere, hafta sonlarında kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.

Tarihin başkenti


İstanbul, tarihin başkenti olabilecek özellikler taşıyan dünyadaki sayılı şehirlerden bir tanesi. Her semtinde tarihi bir doku ile karşılaşabileceğiniz bu şehir, bu açıdan da yaşamayı ayrıcalıklı bir hale getiriyor. İstanbul'un tarihi yapısı, sadece şehirde yaşayanları değil, dünyanın dört bir yanından insanlar cezbediyor.

Deniz her zaman sizinle


Denizi sevmeyen insan neredeyse yoktur. Kimi zaman deniz sporları, bazen balıkçılık, bazen de huzur veren bir liman olarak karşımıza çıkar deniz sevgisi. Bu sevgi, İstanbul'da doruklarda yaşanılabilecek bir şey. Çünkü İstanbul'u İstanbul yapan denizidir.

KANAL İSTANBUL'UN YANI BAŞINDA TATİL TADINDA BİR YAŞAM: BLUE LAKE

Florya Küçükçekmece sahil bandında bulunan Blue Lake'te İstanbul içinde tatil gibi bir yaşam başladı. Üstelik Blue Lake, Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede yer alıyor. Mimari yapısı, deniz ve göl manzarasıyla benzersiz bir yaşam alanı olan Blue Lake, ödeme planı anlamında da benzersiz imkanlara sahip. 120 ay vade ve yüzde 0,99 kredi imkanıyla satışa sunulan proje, Kanal İstanbul'un yanı başında ikinci boğaz esintisini yaşatacak.

ŞEHRİN PARLAYAN YILDIZI: BLUE LAKE

Blue Lake, sahip olduğu nitelikler sayesinde İstanbul'un en dikkat çeken konut projelerinden biri oldu. Manzarası, doğa ile bütünleşen konsepti, ulaşım alternatifleri, spor ve sanat olanakları... Hepsi ve daha fazlası Blue Lake'te sizleri bekliyor. Üstelik proje, konumu ve Kanal İstanbul projesine yakınlığı sebebiyle yatırım anlamında da son derece önemli yerde duruyor. Blue Lake, hem İstanbul'da tatil tadında bir hayat sürmek isteyenlere, hem de kârlı bir yatırım arayanlara hitap ediyor. Şimdi yatırımın tam zamanı...

Göz kamaştıran İstanbul manzarası


Blue Lake, görkemli tarihi ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran İstanbul’un Marmara Denizi sahil şeridinde, dünyanın sayılı lagün göllerinden biri olan Küçükçekmece Gölü’yle buluştuğu noktada yer alıyor.

Doğa ile bütünleşen ayrıcalıklı bir konsept


Küçükçekmece Gölü'nün kıyısında, bir tarafı göl diğer tarafı deniz manzaralı Blue Lake projesi, doğayla bütünleşen, ayrıcalıklı ve seçkin bir yaşam alanına sahip. Küçükçekmece’nin en önemli eserlerinden biri olan Mimar Sinan’ın yaptığı tarihi köprü de Blue Lake’in yanı başında yer alıyor.

Ulaşım alternatiflerinin tam ortasında


Atatürk Havalimanı’na 15 dakika, Florya’ya 11 dakika, Metrobüse 3 dakika uzaklıkta olan proje, Kanal İstanbul projesine, toplu ulaşım araçlarına, okullara, üniversitelere ve AVM’lere oldukça yakın ve merkezi konumuyla ön plana çıkıyor.

Sanatın ve sporun merkezi


Blue Lake'in bir diğer özelliği ise, size ve çocuklarınıza sanat ve spor anlamında sınırsız olanaklar sunması. Bu yaşam merkezinde deneyimli eğitmenler eşliğinde sanat kurslarına katılabilir; yüzme, fitness, tenis, futbol ve basketbol gibi sporlarla iç içe olabilirsiniz.