HERKESE VE HER YAŞA UYGUN İŞİTME CİHAZLARI DUYMER'DE

22 yıldır merkezi İzmir Karşıyaka’da bulunan, bugün Türkiye genelinde ISO 9001 kalite belgeli 100 şubesiyle hizmet veren ve üç farklı şehirde TSE belgeli ve tam donanımlı olarak çalışan Duymer İşitme Cihazları, Türkiye’nin her bölgesine kaliteli işitmeyi ulaştırıyor. Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Üyesi ve İŞİTBİR (Türkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği) Başkanı Av. Salih Baz, “5 yıl garanti fırsatıyla sunduğumuz dünya markası işitme cihazlarıyla Türkiye’nin her köşesinde duymayan kalmayacak” diyor.

Dünya markası işitme cihazları

Duymer İşitme Cihazı Merkezleri olarak dünyanın üç seçkin markasını yaygın şube ve bayi ağı ile Türkiye’nin her noktasına ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Av. Salih Baz, sundukları hizmetle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Duymer İşitme Cihazları Merkezi, Danimarka malı İnterton, Alman malı Audifon ve Amerikan malı Starkey markalarını Türkiye tek yetkili distribütörü olarak Türkiye genelindeki ISO 9001 kalite belgeli 100 şubesi ile hastalarına ulaştırmaktadır. Ayrıca nano teknolojiye ve ileri teknolojiye sahip işitme cihazlarını Türkiye’ye getirerek tüm hastalarının hizmetine dünya standartları çerçevesinde 5 yıl garanti avantajlarıyla beraber sunuyor”

Tecrübeli personel

Tüm işitme cihazlarının bakımlarının Türkiye genelinde Duymer İşitme Cihazları Merkezleri’nin güvencesi altında olduğunu belirten Av. Salih Baz, şöyle devam ediyor: “Uzman teknik servis kadromuz ve Türkiye genelinde bulunan tam donanımlı üç satış sonrası teknik servisimiz ile sizlere dünya standartlarında hizmet vermek ve hasta memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir. İşitme cihazlarımızın ömür boyu bakım garantileri, teknik servis hizmeti kapsamında Duymer İşitme Cihazları Merkezi tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca sahip olduğumuz yaygın servis ve lojistik ağımız sayesinde işitme cihazlarımızı hastalarımıza aynı gün teslim edebiliyoruz.”

Av. Salih Baz
3 BOYUTLU ATÖLYE İLK DEFA TÜRKİYE’DE

Her bireyin kendisi gibi işitme kaybının da özel olduğunu belirten Av. Salih Baz, kişiye özgü bir yol izlenmesi gerektiğine dikkat çekiyor: “Bireye özgü çözüm odaklı yaklaşımla çalışan Duymer İşitme Cihazları, üç boyutlu (3D) işitme cihazı ve kulak kalıbı üretim bandı atölyemizi tam otomasyon şeklinde hizmete açtık. Bu sayede hastalarımızın kulak izleri genel merkeze geldiğinde montaj süreci başlamadan önce yapay zeka teknolojisine sahip İngiliz menşeili tarayıcılar ile taranacak, sonrasında sahip olduğumuz özel yazılımlarla beraber hastalarımızın kendi kulak ölçülerine göre dizayn edilip son aşamada da Amerikan malı üç boyutlu yazıcılarımızda üretilecektir. Bu teknoloji sayesinde hastalarımıza sıfır hatayla ve kişiye özel üretimi gerçekleştirilen kalıplarla işitme cihazlarını teslim edeceğiz.”


Neredeyse görünmez


Dünyanın en küçük işitme cihazlarından biri olan ve kulak içerisinde neredeyse hiç görünmeyen Amerikan malı Starkey İşitme Cihazları hakkında da bilgiler veren Av. Salih Baz, “Kulak içerisinde neredeyse hiç görünmeyen Starkey İşitme Cihazı tüm cep telefonları ile uyumlu olarak çalışmakta ve direk ses aktarımı yapabilmektedir” dedi. “Özel algoritması ile kusursuz doğal işitme deneyimi sunduğu gerekli laboratuvar testleri ile tescillenmiştir” diyen Baz, şu ifadeleri kullandı: “Starkey Sound ile gücü ve gelişmiş wireless teknolojisinin mükemmel uyumu ile TV akışı, müzik dinleme ve çok daha fazlası ile buluşacaksınız. Bu işitme cihazlarımız sayesinde tüm vücut fonksiyonlarını takip edebilecek ve anlık olarak 27 farklı dilde anlık çeviri desteği alabileceksiniz.”

Alman teknolojisi


Almanya’da üretilen modern işitme cihazları Audifon hakkında da bilgiler veren Av. Salih Baz, “Audifon İşitme Cihazları yedi farklı alanda otomatik sınıflandırma gerçekleştirerek bulunduğunuz ortamdaki ses yapısını otomatik olarak optimize eder ve işitme cihazı ayarlarını otomatik olarak bulunduğunuz ortama göre adapte eder. Ayrıca adaptif ses, feedback ayarları ve adaptif gürültü önleyici ve canlı dinleme özelliklerini kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca tinnutus baskılama özelliği ile kulak çınlaması sorunları artık tarihe karışıyor. Iphone & Android Bağlantısı ile de cep telefonlarınızdan doğrudan işitme cihazınıza ses aktarımı da yapabilmektedir” diyor.


Aktif yaşamınızı sürdürün


İnterton olarak her zaman uygun fiyatlarda ileriye dönük, yetenekli, etkili ve kaliteli işitme çözümleri sunmayı amaçladıklarını belirten Av. Salih Baz, sözlerini şöyle noktalıyor: “Yeni İnterton Ready işitme cihazlarıyla birlikte sunulan yeni ve kullanımı kolay bir yazılım olan İnterton Fitting ve yeni akıllı telefon uygulaması İnterton Sound’u kullanarak, kullanıcıların ses profillerini, ses seviyesini ve çok daha fazlasını ayarlamasına olanak tanıyoruz. Bununla da kalmıyor Made for Apple ile doğrudan ses aktarımı sağlıyoruz. Bu sayede doğrudan telefon görüşmelerinizi yapabilir, müzik dinleyebilir sevdiğiniz bir filmi izleyebilirsiniz. İşitme cihazı kullanıcısı Apple cihazlarından işitme cihazlarına kolaylıkla erişebilir ve kontrol edebilir.”